Szczebrzeszyn: Woda będzie za darmo

  • 20.12.2020, 07:00
  • bn
Szczebrzeszyn: Woda będzie za darmo Fot. UM w Szczebrzeszynie Tutaj powstanie nowa studnia.
Rozpoczął się odwiert nowej studni przy ul. Zwierzynieckiej w Szczebrzeszynie. Mieszkańcy będą mogli z niej korzystać bezpłatnie. Studnia to inicjatywa burmistrza Henryka Mateja. Ma zastąpić słynne "źródełko", na którym stanął wodomat.

Po wodę ze "źródełka" przy ul. Zwierzynieckiej od lat przybywali mieszkańcy gminy Szczebrzeszyn, Zwierzyńca, a nawet Tomaszowa Lub. Była ona powszechnie uznawana za wspólną, publiczną. Jakiś czas temu właściciel działki, na której znajduje się ujęcie, zamontował wodomat. Gdy do tego automatu wrzucało się monetę o nominale 1, 2 lub 5 zł, dostawało się odpowiednio 5, 10 lub 25 litrów wody. Właściciel wodomatu zapewniał nas, że ustawił urządzenie zgodne z przepisami, a ludzie korzystający z wodomatu dostają więcej wody niż to wynika z rozpiski zamieszczonej na automacie. 

Części okolicznych mieszkańców to jakoś nie przekonało. Dzwonili z prośbą o interwencję do "Kroniki Tygodnia". Sprawa zrobiła się głośna. W efekcie Henryk Matej, burmistrz Szczebrzeszyna, zdecydował, że przy ul. Zwierzynieckiej zostanie wybita nowa studnia. Na gminnej działce. 

– Inwestycja będzie kosztować ok. 25 tys. zł – mówi burmistrz Matej. – Odwiert został już zrobiony. Wiem, że teraz wykonawca kontaktował się z sanepidem. Jeśli wszystko będzie w porządku, nowa studnia przy ul. Zwierzynieckiej zostanie uruchomiona już w kwietniu 2021 r.

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anoninowy
Anoninowy 21.12.2020, 13:52
Burmistrz Szczebrzeszyna jedyne co potrafi to zadłużać gminę, nie byl pomysłodawcą wiec prosze sprostowac artykuł
Sylwia
Sylwia 21.12.2020, 12:46
Same klamstwa. Nie robcie bohatera z burmistrza bo nim nie jest
Szczeb
Szczeb 21.12.2020, 01:20
https://www.kronikatygodnia.pl…

Pozostałe