Tomaszów Lubelski: "Roztocze" najlepsze

  • 19.12.2020, 09:00
  • wd
Tomaszów Lubelski: "Roztocze" najlepsze Nagrodę odebrał Roman Rak – właściciel "Roztocze" ZUP.
"Roztocze" Zakład Usług Produkcyjnych z Tomaszowa Lub. został laureatem konkursu dla pracodawców organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

PIP po raz 27. wyróżniła pracodawców, dla których priorytetem jest bezpieczeństwo zdrowia i życia pracowników. W kategorii firm zatrudniających powyżej 249 osób nagrodę otrzymała firma Romana Raka "Roztocze" ZUP z Tomaszowa Lubelskiego. To potentat w produkcji zamknięć przemysłowych w Europie (zamków, zawiasów, zacisków energetycznych, uchwytów, zapięć płaskich, uszczelek).

 – Znam ten zakład od wielu lat. Wiem, jak dynamicznie się rozwija. Konkurs "Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej" dostrzega takich właśnie pracodawców, którzy inwestują w rozwój firmy i poprawę warunków pracy, przestrzegają przepisów prawa pracy – tłumaczy Artur Kornas z Państwowej Inspekcji Pracy.

W tegorocznej edycji zgłoszono 37 pracodawców z całego kraju. Kapituła konkursu, w skład której poza PIP wchodzą przedstawiciele organizacji pracodawców i związków zawodowych, wyłoniła 10 laureatów w trzech kategoriach w zależności od wielkości firmy.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gutek
gutek 18.01.2022, 23:50
Właściciel Roman Rak dba wprawdzie o BHP ale szacunku dla swoich podwładnych nigdy nie miał. Teraz pokazał co o nich myśli. Padł mu właśnie co.v na głowę i zaczyna czystki na szeroką skalę. Nie do pomyślenia, jedynym kryterium przydatności jest dla niego eliksir w krwioobiegu. Odchodzą specjaliści z honorem. Poza tym tresuje podwładnych- podaje im rękę i jeżeli pracownik poda jemu też, dostaje naganę, a dwie nagany i do domu. Nie do wiary, że w XXI wieku można traktować ludzi jak niewolników. Tak, że z tymi wyróżnieniami to ostrożnie.

Pozostałe