Tomaszów Lubelski: Wróci punkt pobrań (TYLKO W GAZECIE)

  • 17.12.2020, 06:00
  • Wioletta Dudek
Tomaszów Lubelski: Wróci punkt pobrań (TYLKO W GAZECIE) Krwiodawcy w Tomaszowie cieszą się, że wróci stacjonarny punkt pobrań, ale chcieliby, aby funkcjonował przez pięć dni w tygodniu jak kiedyś.
Po prawie 10 miesiącach wznawia działalność stacjonarny punkt pobrań krwi w Tomaszowie Lubelskim. Krwiodawcy odetchnęli z ulgą, ale uważają, że punkt powinien być otwarty tak jak dawniej pięć dni w tygodniu, a nie tylko dwa.

Ciągle słyszymy, że brakuje krwi oraz osocza do walki z koronawirusem. A tymczasem pod pretekstem COVID-19 niszczy się małe punkty pobrań krwi. W Tomaszowie krwiodawców jest naprawdę dużo. W stacjonarnym punkcie przy Lubelskiej 82 obok stacji pogotowia ratunkowego  krew chętnie oddawali i młodsi, i starsi ludzie, każdy przychodził wtedy, kiedy mógł. Bo wiadomo, że wtedy trzeba poświęcić dzień w pracy czy szkole. Gdy punkt zamknięto, przez pewien czas przyjeżdżał do Tomaszowa krwiobus. Liczba krwiodawców zaczęła maleć – opowiada Daniel Knap, krwiodawca z Tomaszowa Lubelskiego. I dodaje, że oddawanie krwi w autokarze nie należy do przyjemnych, jest ciasno i trzeba czekać na zewnątrz, a przecież jest coraz zimniej. 

Więcej na ten temat przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe