Dar serca dla chorych

  • 19.12.2020, 08:09
  • AP
Dar serca dla chorych
50 funkcjonariuszy i pracowników Zakładów Karnych w Zamościu, Hrubieszowie i Krasnymstawie oddało osocze i krew w ramach ogólnopolskiej mikołajkowej akcji Służby Więziennej.

W oddziale terenowym w Zamościu razem z funkcjonariuszami z ZK w Zamościu, Hrubieszowie i Krasnymstawie oddał krew były dyrektor zamojskiego ZK płk Krzysztof Stefanowski, zastępca dyrektora generalnego Służby Więziennej. 

 – Kiedy w imię wyższych celów, jakimi są życie i zdrowie człowieka, podejmujemy cenne inicjatywy, to nasze indywidualne decyzje, oczywiście podejmowane w zgodzie z naszym sumieniem, nie mogą być inne. I są synonimem współczesnego patriotyzmu i męstwa. Jak mawiał kardynał Stefan Wyszyński "Męstwo nie polega na noszeniu broni, bo męstwo nie trzyma się żelaza, lecz serca” – mówił płk Stefanowski. 

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe