Werbkowice:COVID-19 odroczył referendum (TYLKO W GAZECIE)

  • 15.12.2020, 08:12
  • Mariusz Parol
Werbkowice:COVID-19 odroczył referendum (TYLKO W GAZECIE) W spontanicznym przemarszu protestacyjnym przez Werbkowice uczestniczyło co najmniej 50 osób.
Referendum w sprawie odwołania wójt gminy Werbkowice odbędzie się, ale nie wcześniej niż 24 stycznia.

Komisarz wyborczy w Zamościu wydał postanowienie o odroczeniu referendum w sprawie odwołania wójta gminy Werbkowice. Decyzja wywołała protest mieszkańców gminy. Ulicami Werbkowic przemaszerował kilkudziesięcioosobowy kondukt. Skandowano: "Odejdź, zostaw gminę!", "Demokracja, referendum!".

Co jeszcze wydarzyło się podczas protestu? Jaki był powód przełożenia referendum? Czytaj w nowej Kronice Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Niezorientowany
Niezorientowany 31.12.2020, 00:08
Czy to prawda, pan organizator marszu Miro ma żonę, która jest siostrą byłej sekretarz gminy W ?
Zorientowany
Zorientowany 26.01.2021, 18:11
A czy to prawda, że ASR miała romans z księdzem i wieloma innymi mężczyznami i rozbiła niejedną rodzinę? Bo nie jestem zorientowany....?
Wcibski
Wcibski 26.01.2021, 18:54
Pilnuj swojej cnoty.Jak ciekawy wsadź nos do kawy kawy.Skup się za co będziesz żył jak cowit się skończy.
Pesymista
Pesymista 31.12.2020, 19:40
Znowu pewna rodzinka chce rządzić całą gminą. Przykre to.
Prowokacja
Prowokacja 19.12.2020, 08:41
Zielonej Zarazy gorszej od Covid.Napuścili prowokatora Jokera by siał zamęt identycznie jak w starostwie przy odwołaniu pani Maryli, taka sama sytuacja, a teraz go schowali i cisza on swoją robotę zrobił, stare SBeckie metody, a gumiaki łyknęli żabę,dziwię się Pani Danusi, widziała to wszystko z bliska i wpisuje się w ta prowokację.
Baranek
Baranek 17.12.2020, 08:26
Na czele pochodu baran, za nim dwie owce i nieco dalej stadko owieczek i baranków.
Tak mi się to jakoś kojarzy.
kw
kw 15.12.2020, 13:01
Szłam w tym proteście dlatego, że jestem zawiedziona i rozczarowana! Chcemy żeby Rafalska stała się przeszłością. A i nikt nikomu nie robił krzywdy, nie kierował nienawistnych słów. Jedyną agresją jaką spotkałam było zachowanie córki ASR. Ale to już do przemyślenia dla samej wójt. Mieszkam w Werbkowicach 40 lat, ale jeszcze takiego czegoś tu nie przeżyłam!
Maria
Maria 15.12.2020, 09:32
Jako mieszkanka gminy mam już po prostu dość tej farsy. Źle się stało, że nie doszło do referendum w wyznaczonym terminie, gdyż z pewnością wytonowane zostałyby emocje z obu stron. A tak dalej będziemy obserwować wzajemne opluwanie się zwolenników i przeciwników pani Wójt.
Myślę, że podobnie zareagowała część mieszkańców gminy wychodząc w proteście na ulice Werbkowic. Dla każdego zdrowo myślącego obywatela RP, te argumenty Komisarza Wyborczego zawarte w decyzji o przesunięciu terminu są słabiutkie, niemerytoryczne i "dęte". Czego boi się zawsze władza rządząca? Ludzi, ludzi, ludzi. Tutaj mamy ewidentny przykład, że tak właśnie jest.
Czego się boicie?? Dajcie się ludziom wypowiedzieć przy urnie, wszak gwarantuje nam to Konstytucja RP.
Kabareciarz
Kabareciarz 15.12.2020, 20:35
Ja też mam dosyć farsy tego pożal się Boże komitetu marszowego i głupawego, ośmieszającego marszu "zielonych" ludzików.
Dobrze się stało,że pan komisarz nie ugiął się naciskom i zgodnie z obiektywnymi przesłankami przełożył termin referendum.
Kto podważą argumentację komisarza i pisze że "argumenty Komisarza Wyborczego zawarte w decyzji o przesunięciu terminu są słabiutkie, niemerytoryczne i "dęte", nie powinien nigdy rządzić, gdyż nie jest do tego przygotowany ani merytorycznie ani psychicznie. Sądzę, że nikt niczego się nie boi, ani obawia, a tym bardziej kabaretowych czy operetkowych wystąpień małej i hałaśliwej grupki osób.
Mirek
Mirek 15.12.2020, 10:06
Wypowiedzieliście się przy urnie. Kadencja trwa 5 lat.
wybory
wybory 15.12.2020, 18:43
Jeszcze 3 lata z tą kobietą? Człowieku, ona zatruje nam życie!
Zniesmaczony
Zniesmaczony 15.12.2020, 13:02
Niby "prawda sama sie obroni", a jednak robi sie wszystko by nie dopuscic mieszkancow do glosu, ale co sie dziwic.... w koncu wszyscy mielismy okazje sie przekonac jak wyglada slynne "nic o was bez was"
Gburek
Gburek 15.12.2020, 10:21
Nawet buty czy telewizor można zwrócić gdy nie spełnia naszych oczekiwań i gwarantuje nam to gwarancja zakupu. A referendum jest po to, aby określić czy chcemy lub nie chcemy takiej osoby na stołku wójta. Tak bardzo boicie się referendum?! To jedyny sposób demokratycznej wypowiedzi mieszkańców. Zaklinanie rzeczywistości i gra na zwłokę nic tu nie da.
Obojętny
Obojętny 15.12.2020, 20:25
Człowiek to nie rzecz, nie można go porównywać do butów czy telewizora.
Dlatego określenie nie jest stosowne.
Na referendum pójdzie i tak kto zechce.
To organizatorzy tego plebiscytu chcą obsadzić "marsjanina", który zainwestował wielkie pieniądze w ten interes, tak bo referendum to dla niektórych interes, a nie dobro gminy.
"Marszowcy" nie nie zważają przy tym na zdrowie a nawet na życie ludzi.
Taki obraz tej grupki widzą mieszkańcy Werbkowic i okolic.
A co się dzieje jak rządzą tzw. "marsjanie" widać w Hrubieszowie.
Tak po trupach nawet, byle do celu i koryta !
Podszym
Podszym 02.01.2021, 18:50
Słyszałem, że to jednak jedna z rodzin chce przejąć władzę w Werbkowicach. Czy to prawda?
Do obojętnego (czyżby?)
Do obojętnego (czyżby?) 15.12.2020, 22:28
Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy ktoś porównał panią Wójt do rzeczy?? Ogarnij się, bo pisząc o zielonych ludzikach obrażasz ludzi. Uważasz to za stosowne? Ręce opadają, no po prostu mentalność Kalego.
Obojętny
Obojętny 18.12.2020, 21:18
Nigdzie nie pisałem o zielonych ludzikach.
A mentalnością Kalego jest typowa właśnie dla "marsjan".
Sahryń
Sahryń 15.12.2020, 19:46