Trzeszczany: Wójt oskarżony (TYLKO W GAZECIE)

  • 15.12.2020, 06:09
  • Mariusz Parol
Trzeszczany: Wójt oskarżony (TYLKO W GAZECIE) Wójt Stanisław Czarnota wkrótce stanie przed sądem oskarżony o fałszowanie dokumentów, a w innym procesie karnym odpowiada za przekroczenie uprawnień.
Stanisław Czarnota zasiądzie na ławie oskarżonych. Za co?

Zdaniem prokuratury potwierdzenie nieprawdy przez wójta gm. Trzeszczany umożliwiło osiągnięcie korzyści majątkowych Ryszardowi B. i Ireneuszowi K. Obydwaj podczas stażu finansowanego z unijnej dotacji mieli instalować kolektory słoneczne i projektować instalacje fotowoltaiczne. Tymczasem za unijną kasę wykonywali prace porządkowe w Urzędzie Gminy i kosili trawę wokół urzędu.

Więcej na ten temat znajdziesz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 19.12.2020, 21:37
hahaha a co z poradami prawnymi w tych gminach jak sobie jaja robili z ludzi i starostwo interweniowało. Przesada jakaś
Planeta
Planeta 19.12.2020, 22:23
To samo Starostwo niech interweniuje w szpitalu,żeby młode mamy sierot nie pozostawiały.
Tak
Tak 25.12.2020, 08:04
Bez koperty chcesz być leczony w szpitalu lub dzieci rodzić, bez jaj nie u nas, był czas przywyknąć.
wpadka
wpadka 17.12.2020, 20:50
Panowie stażyści w razie kontroli z urzęduarszałkowskiego mieli kłamać, że solarami się zakmują, wójt zapewniać miał, że nie będzie draki. Ciekawe ile kasy brał wójt za to, że był ich opiekunem. Przecież opiekunowie biorą dodatkiwą kasę za stażystów. Czy tym razem też brał? Z Edytą D-M się przyjaźni, ta też święta nie jest, więc powiedzćie mi o co tutaj chodzi, bo z niego taki wójt, że ledwo co prokuratura tu wyrabia. Szkoda mi tych 2 stażystów, bo uczynni z nich panowie, tylko przejechali się na tym wójcie, kombinuje się i wychodzi jak Zabłocki na mydle. Znowu ten Wójt Gminy Trzeszczany i wokanda w sądzie, końca nie widać tych jego wybryków. No ale radni przyzni mu podwyżkę i tak w Trzeszczanach speawy się załatwia. Bekną przecież stażyści , wójtowi raczej upiec się może w tym hrubieszowskim sądzie, brawo Czarnota, pozdrowienia dla Edyty
Coś tu śmierdzi
Coś tu śmierdzi 19.12.2020, 09:56
Z metra ciętym,rudym itd,Markiem R. donosicielem znającym jak widać doskonale sprawy wewnątrz. Panie radny głosował pan przeciw podwyżkom sobie i Wójtowi?.No i te byki urzęduarszałkowskiego,zakmują,przyzni,speawy.Konfabulacja,wybór kto jest świętym i kto kasę brał wyrok bez sądu wydany i kto beknie. Typowy bełkot nasłanego Jokera 2 krecia robota,pożyteczny idiota.
Kim teraz będziesz mieszkańcu?
Kim teraz będziesz mieszkańcu? 17.12.2020, 22:00
Haha oczywiście tak ci ich szkoda że prawie ci uwierzyłem dobre sobie ....prokurator prowadzi śledztwo ty jak zawsze wyciągasz daleko idące wnioski. Wyrocznia czy jak? A może główny reżyser kolejnej odsłony cyrku pod tytułem nie dało się normalnie to uda się inaczej aby tylko do celu?
Kim teraz będziesz mieszkańcu?
Kim teraz będziesz mieszkańcu? 17.12.2020, 22:16
I powiem że może bym uwierzył w te twoje wypociny wręcz mafijny układ w gminie z wójtem na czele . W ten wręcz niebywały wysyp afer aferek i pomówień gdybym nie wiedział jak wiele trudu niektórzy sobie zadawali by móc tylko dowalić wójtowi. Coś na zasadzie wskaż człowieka a paragraf się znajdzie.
Nie vten staz
Nie vten staz 17.12.2020, 21:56
Nie pij tyle,
Przekręt
Przekręt 17.12.2020, 06:42
Co najmniej jak śmietnisko w Strzyżowie jak uprzejmie donosi radny Marek M.
Tr
Tr 15.12.2020, 19:54
Też mi sensacja . Na każdym stażu co innego się robi niż w umowie jest zapisane .
Takem czuł
Takem czuł 15.12.2020, 20:31
Tr. Może i nie wstyd ale czy tak powinno być? Ale niestety w wielu miejscach jest podobnie. Inna sprawa czy wykonali to do czego zostali zobowiązani w umowie i czy ta reszta prac dodatkowych była tylko wynikiem chwilowego zapotrzebowania i chęcią efektywnego wykorzystania ludzi . Ale to juz nie leży w naszych kompetencjach by oceniać. Ze stażami jest tak że często robi się to co każą licząc na zatrudnienie jedni coś robią a inni przychodzą tylko odklepać jak znany zawodnik MMA mate i na ploty. No cóż życie.
Tr
Tr 15.12.2020, 21:07
Jeszcze inni tylko raz w miesiącu podpisują listę i cały miesiąc wczasy
KK
KK 15.12.2020, 18:35
Wstyd znowu dla naszego społeczeństwa,a podwyżkę chętnie sobie akceptował, za co?
?
? 15.12.2020, 20:34
Sam akceptował? Inni jakoś nie płakali jak dostali? Tylko gadanie ale czy ktoś zrezygnował? Popraw jeśli o czymś nie wiem.....
!!!
!!! 16.12.2020, 18:56
Wiesz wiesz...
?
? 16.12.2020, 21:31
Więc? Oświeć wszystkich?
Tarka
Tarka 15.12.2020, 21:12
Jest taka rodzina ,która gróbo ponad 200 tyś kosztowała gminę i największe żale ma do gminy a do siebie nie w komentarzach pod postami Pana Marka .
Joko
Joko 15.12.2020, 20:01
Za co wstyd ? Że jeden z drugim miał parę groszy żeby mieć co do gara włożyć ? Przestań chrzanić .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.12.2020, 16:35
Od tego żeby było co do gara włożyć jak to ująłeś nieładnie jest ewentualnie GOPS. Staż szczególnie unijny służy innym celom. Czy gmina kiedykolwiek sama poprzez swoich pracowników montowała solary?! Proszę zapytać mieszkańców kto u nich montował i czy byli to pracownicy UG?!! Co mówi na ten temat ustawa PZP ?!
Glomb
Glomb 17.12.2020, 19:04
Pacan z ciebie
Michał
Michał 15.12.2020, 09:22
Sprawa dęta. W razie czego proszę przedstawić sądowi wyrok w sprawie hrubieszowskich i uchańskich specjalistów od dotacji. Nawet jak będzie Pan winny to będzie Pan niewinny.
RW
RW 15.12.2020, 09:15
Jeśli chodzi o dotacje to mała szkodliwość czynu, może Pan być winny ale nie skazany, proszę powołać się na wyrok naszych baronów.
Borzek
Borzek 15.12.2020, 22:19
Widzę, że kogoś dalej kukle swędzą od tego, że komuś udało się wyjść z kłopotów to jest ta zgniła mentalność :) życzę Panu wójtowi, aby wyszedł z problemów bez szwanku!
😁
😁 17.12.2020, 22:29
Żeby coś siedziało, to trzeba to mieć 😉
montalność
montalność 16.12.2020, 18:58
Mentalność u Was jej nie ma !

Pozostałe