Gm. Hrubieszów: Jest co czytać. Prawie pół tysiąca nowych książek

  • 18.12.2020, 14:56
  • ak
Gm. Hrubieszów: Jest co czytać. Prawie pół tysiąca nowych książek Fot. pixabay.com
Coś dla maluszków i lektury dla uczniów, także pozycje dla czytelników dorosłych trafiły w ostatnim czasie do bibliotek w gminie Hrubieszów. Dzięki pieniądzom z różnych źródeł udało się zakupić blisko pół tysiąca nowych tytułów.

Część pieniędzy dało państwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za 5 tys. zł kupiono ponad 200 woluminów. Kolejnych blisko 200 książek biblioteki kupiły z własnych środków, a 70 otrzymały w formie darowizny od czytelników.

Wszystkie nowości zostały proporcjonalnie podzielone między książnice w Stefankowicach, Dziekanowie, Moniatyczach, Czerniczynie i Kosmowie.

Należy jednak pamiętać, żę w dobie epidemii książki można wypożyczać z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, a więc zamawiać telefonicznie, mailowo albo poprosić o wybranie konkretnych pozycji przez bibliotekarza już podczas wizyty w bibliotece.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 Czytelnik
Czytelnik 19.12.2020, 21:06
Jest co czytać hahaha. ściema w uj ostatnio stare ksiązki chciałem oddać to odizolowane bibliotekarki kazały mi odnieść do śmietnika. Teraz za kolejnej narodowej kwarantanny pewnie tez pozamykaja biblioteki. A z tego co widze to sobie z tych publicznych przybytków zrobiły rodzinne przedszkola czy żłobki. I za co im społeczeństwo płaci ? za pozamykane Biblioteki ? Że mają co czytać i gdzie dzieci wychowywać ? Bez przesady ile miesięcy w tym roku biblioteki były pootwierane? i ile bedą pozamykane jak bedzie narodowa kwarantanna?

Pozostałe