Gm. Sułów: Nowoczesny sprzęt w szkole

  • 17.12.2020, 15:11
  • ak
Gm. Sułów: Nowoczesny sprzęt w szkole Fot. UG Sułów
25 sztuk nowoczesnych zestawów multimedialnych trafiło w zeszłym tygodniu do szkoły w Sułowie. Gmina otrzymała je dzięki współpracy z Ogólnopolską Siecią Edukacyjną. Wartość podarowanego sprzętu to ponad 24 tys. zł.

Każdy z pakietów to tablet, klawiatura, a także oprogramowanie i niezbędne akcesoria. Stanowią one formę wsparcia dla szkoły, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, w uzgodnieniu z MEN. 

Podstawówka w Sułowie, podobnie jak wszystkie szkoły w Polsce pracuje teraz w trybie zdalnym. Już wcześniej, by ułatwić naukę dzieciom i młodzieży, placówka przekazała uczniom 16 laptopów i 20 pakietów internetowych z „Zdalna szkoła” i  „Zdalna szkoła+”. Nauczyciele otrzymali zaś do domów 12 laptopów pozyskanych w ramach realizowanego w szkole w 2019 roku Projektu „W sieci bez barier”- "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców gminy Sułów poprzez organizację szkoleń z zakresu rozwoju umiejętności ICT".

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe