Hrubieszów: Kontrabanda przyjechała koleją

  • 11.12.2020, 11:08
  • ak
Hrubieszów: Kontrabanda przyjechała koleją Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Dwie wspólne kontrole funkcjonariuszycelno-skarbowych i strażników granicznych z Hrubieszowa zaowocowały udaremnieniem przemytu do Polski sporych ilości papierosów z Ukrainy. Kontrabanda podróżowała ukryta w pociągach.

We wtorek, 8 grudnia podczas szczegółowej rewizji jednego z wagonów pociągu towarowego wjeżdżającego z Ukrainy do Polski funkcjonariusze natrafili na blisko 2,4 tys. paczek papierosów ukrytych w tunelu środkowym wagonu.

– Z kolei kilka dni wcześniej ponad 2,1 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy funkcjonariusze wydobyli z wagonu przewożącego rudę żelaza – informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Podsumowuje, że wartość rynkowa zajętych papierosów to ponad 33 tys. zł.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hrubekk
Hrubekk 14.12.2020, 19:48
Kontrabandą kiedyś sami kolejarze Handlowali. To w czym nowość ? pewnie wszystkie pograniczne spółki które maja obrót międzynarodowy z ukrainą i są uprawnione do kontrolowania towarów jadą na przenycie. Nie jedna fortuna powstała na tej granicy i tym przejściu kolejowym.

Pozostałe