Serc ci u nas dostatek

  • 11.12.2020, 15:39
  • ak
Serc ci u nas dostatek Fot. Starostwo Powiatowe w Biłgoraju/facebook.com
Coraz większą popularnością cieszą się w naszym regionie serca na nakrętki. Niedługo trudno będzie wskazać miejscowość, w której takiego pojemnika nie ma.

Ostatnio kilka czerwonych serc na nakrętki z plastikowych butelek pojawiło się w gminie Mircze. Kosze ustawił samorząd, a na ich lokalizację wybrał szkoły w Mirczu, Kryłowie, Wiszniowie i Szychowicach. Wcześniej taki sam kosz stanął też przed UG w Mirczu.

CZYTAJ TAKŻE: W RACHANIACH TEŻ CHCĄ MIEĆ SERCE

Własne czerwone serce na nakrętki ma także Starostwo Powiatowe w Biłgoraju przed swoją siedzibą na ul. Kościuszki. – Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję. Chcesz pomóc, zbieraj razem z nami... Każdy gest nawet najdrobniejszych.... zmienia świat, czyjś świat – podkreślają urzędnicy.

CZYTAJ TAKŻE: PRZYBYWA SERC NA NAKRĘTKI

Nakrętki zbierane w takich koszach zawsze wspierają jakiś szczytny cel. W naszym regionie często jest to działalność Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach. Placówka właśnie poinformowała o kolejnym sercu, z którego skorzysta.

"Otrzymaliśmy dobrą wiadomość od Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Nielisz. Panie zainicjowały utworzenie metalowego serca. Wykonania podjął się Zakład Karny w Zamościu, a a niezbędne materiały dostarczone zostały przez Stalprodukt Zamość i Siatex Zamość. Efekt działań możecie podziwiać przy Kościele parafialnym w Złojcu. Zachęcamy również do włączenia się w akcję i pomoc w uzupełnienie serca jak największą liczbą kolorowych nakrętek" – czytamy na facebookowym profilu hospicjum.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe