Goraj: Na kolorowo w GOK

  • 12.12.2020, 09:09
  • lew
Goraj: Na kolorowo w GOK
Wokół budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju powstały prace, które z jednej strony mają za zadanie przyciągać wzrok, z drugiej – odciągnąć choć na chwilę nasze głowy od pandemii.

Służyć temu mają m.in. kwietnik w kształcie rozlanej farby wraz z konstrukcją w kształcie tubki, lampion inspirowany ludowym pająkiem, lampion w kształcie nuty, instalacja z kolorowych tasiemek wokół altany, mural z geometryczną Mona Lisą, dziewczynka czytająca książkę i symbole świąteczne (piernik, skarpeta Świętego Mikołaja, choinka). Zasadzono też wrzosy.

– Celem realizowanego od czerwca projektu „Na żółto i na niebiesko” było ożywienie przestrzeni publicznej w dobie pandemii i jej uatrakcyjnienie poprzez sztukę – informuje Marta Miszczak-Najda, dyrektor GOK-u w Goraju.

Realizowany przez działającą przy GOK-u Nieformalną Grupę „Aarcia” projekt dofinansowały Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe