Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 13:17

Podnoszenie ciężarów: Nasi pokazali moc!

Sztangiści Agrosu Zamość, Znicza Biłgoraj i Unii Hrubieszów stawali na podium Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23, które rozgrywano w Biłgoraju.
Trener Andrzej Gaweł ma wiele radości nie tylko z występów Klaudii Luterek, ale i z pozostałych swoich zawodników i zawodniczek.

W rywalizacji seniorek wicemistrzynią kraju w kat. 81 kg została Agnieszka Rak ze Znicza Biłgoraj, która w dwuboju osiągnęła rezultat 191 kg (84+107). Gorsza nie chciała być jej koleżanka klubowa Elżbieta Bielak (kat. 55 kg), która wynikiem 158 kg (70+88) również wywalczyła srebro. Brązowy medal w tej samej kategorii zdobyła Klaudia Luterek (Agros Zamość) – 141 kg (66+75). Srebro w kategorii +87 kg przypadło natomiast Ewie Mizdal-Usowskiej (Unia Hrubieszów) – 204 kg (90+114), a brąz jej koleżance klubowej Dianie Flak (181 kg). Tuż za podium uplasowała się Ewelina Czop (kat. 59 kg) z Agrosu.

Więcej w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.