Zamość: Słonik Nadziei w "Krok za krokiem"

  • 07.12.2020, 13:51
  • Materiał nadesłany
Zamość: Słonik Nadziei w "Krok za krokiem"
PGE Dystrybucja wspiera akcje charytatywne, zwłaszcza w okresie przedświątecznym.

"Słonik nadziei" to autorska akcja TVP Lublin, która trwa już od wielu lat. W charytatywne przedsięwzięcie włączyła się po raz kolejny Spółka PGE Dystrybucja, która przekazała upominki potrzebującym.

W okresie przedświątecznym prezenty trafiły do podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu. PGE Dystrybucja przekazała na rzecz tej placówki narzędzia do prowadzenia zajęć sensorycznych z ciężko niepełnosprawnymi dziećmi. Zestaw składa się z laptopa, tabletu oraz zabawek interaktywnych: robota do baniek, odkurzacza oraz kilku figurek zwierząt. Posłużą one do udzielania dzieciom wsparcia poprzez zabawę w ramach  nauki i rehabilitacji. Niezależnie od tego wszyscy podopieczni Stowarzyszenia otrzymali paczki ze słodyczami.

– Mamy nadzieję, że przekazane przez nas prezenty sprawią wiele radości dzieciom i będą pomocne w ich rozwoju – powiedział Marcin Kowalczyk, Prezes Zarządu PGE Dystrybucja. – Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że potrzeby w takich placówkach są zawsze bardzo duże, a jako firma odpowiedzialna społecznie nie pozostajemy obojętni i po raz kolejny z ogromną przyjemnością uczestniczymy w tym przedsięwzięciu.

Spółka postanowiła wesprzeć tę placówkę ponieważ niesie ona wsparcie dzieciom, młodzieży i dorosłym osobom z niepełnosprawnością. Obecnie pod opieką Stowarzyszenia jest ok. 2000 osób z Zamojszczyzny w  11 placówkach dla dzieci i dorosłych osób z niepełnosprawnościami.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe