Gm. Szczebrzeszyn: Eko-prezent dla najmłodszych uczniów

  • 07.12.2020, 09:03
  • ak
Gm. Szczebrzeszyn: Eko-prezent dla najmłodszych uczniów Fot. UMiG Szczebrzeszyn
Będzie mniej plastikowych śmieci, a dzieci zamiast słodzonych napojów ugaszą pragnienie wodą. Tak ma wyglądać sytuacja w gminie Szczebrzeszyn, dzięki ostatniej inicjatywie samorządu. O co chodzi?

Gmina zakupiła właśnie sporą ilość butelek filtrujących do wody. Mają je w prezencie otrzymać dzieci z najmłodszych klas gminnych podstawówek. Buteleczki z filtrem są wielokrotnego użytku, więc jeśli dzieci będą z nich korzystać, mniej plastikowych butelek trafi do śmieci. Korzyść jest również taka, że picie czystej przefiltrowanej wody zamiast kolorowych, słodzonych napojów wyjdzie uczniom na zdrowie.

Gmina kupiła butelki z własnych środków, a na ręce dyrektorów szkół przekazali je burmistrz Henryk Matej wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniewem Złomańczukiem oraz wiceburmistrzem Zbigniewem Paprochą.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe