Zamość: Lekcja online prosto z komendy

  • 05.12.2020, 12:36
  • st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło
Zamość: Lekcja online prosto z komendy Fot. KMP Zamość
Policjant z zamojskiej komendy przeprowadził z młodzieżą zajęcia profilaktyczne. Funkcjonariusz spotkał się online z licealistami, których przestrzegał przed zagrożeniami, z jakimi mogą spotkać się w wirtualnym świecie.

W dobie panującej pandemii spotkania profilaktyczne policjantów z dziećmi i młodzieżą przybrały inną formę. Troszcząc się o ich bezpieczeństwo profilaktyk z zamojskiej Policji starszy aspirant Dariusz Kuropatnicki dla uczniów prowadzi spotkania online.

Tym razem wirtualnie spotkał się z licealistami z II LO w Zamościu. Z młodzieżą rozmawiał o cyberprzestępczości oraz o zagrożeniach płynących z nieodpowiedzialnego korzystania z sieci. W dzisiejszych czasach młodzież bardzo dużo czasu spędza przed ekranem komputera lub telefonu. Z sieci korzysta nie tylko w celach naukowych, ale także prywatnych lub towarzyskich.

Internet jest narzędziem do komunikowania się z rówieśnikami, do zawierania nowych znajomości. Niejednokrotnie młodzi ludzie robią także zakupy online. Dlatego też głównym tematem spotkania było przypomnienie młodzieży o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w sieci. Uświadomienie, że nie wszystkie osoby korzystające z sieci moją uczciwe zamiary, zdarzają się oszuści, przestępcy, którzy wykorzystują nieostrożność użytkowników sieci. 

Zainteresowanie tematem spotkania było duże, młodzież miała wiele pytań, na które policjant udzielał odpowiedzi.

st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe