Dała złodziejom dostęp do konta. Wzięli za nią kredyt

  • 03.12.2020, 11:15
  • ak
Dała złodziejom dostęp do konta. Wzięli za nią kredyt Fot. pixabay.com
27-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego jest kolejną osobą, która dała się okraść oszustom podającym się za przedstawicieli banku.

Historia kobiety jest podobna do wielu inych z ostatniego czasu. 27-latka odebrała telefon i usłyszała, że hakerzy włamali się na jej konto i wypłacili z niego 800 zł, a ona może to cofnąć, ale musi współpracować. Do usunięcia wirusa potrzebny był program, który miała zainstalować na swoim telefonie pozwalający na zdalne sterowanie urządzeniem.

Kobieta postąpiła zgodnie z instrukcjami. Otrzymała zapewnienie, że nieuprawniony przelew został anulowany, ale bank musi jeszcze coś sprawdzić. 27-latka zalogowała się na konto. Podczas "sprawdzania" okazało się, że haker w imieniu kobiety zaciągnął 24 tys. zł kredytu. Kiedy wreszcie otumaniona kobieta sama skontaktowała się ze swoim bankiem, wyszło na jaw, że straciła w sumie blisko 28 tys. zł.

Policja zajmuje się sprawą i ponawia apel o ostrożność.

Korzystając z bankowości mobilnej musimy zachować czujność. Każdą prośbę telefonicznego rozmówcy o udostępnienie danych osobowych, czy też haseł do bankowości należy wcześniej dokładnie przemyśleć. Należy również sprawdzić wiarygodność rozmówcy. Nie wolno w takich sytuacjach działać pochopnie. Oszuści wywierają presję czasu, której nie wolno ulegać. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy także pod presją rozmówcy instalować programów do zdalnego sterowania urządzeniem

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe