Biłgoraj: Prymusi z LO im. ONZ ze stypendiami szefa MEN i premiera

  • 03.12.2020, 12:25
  • ak
Biłgoraj: Prymusi z LO im. ONZ ze stypendiami szefa MEN i premiera
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju co roku odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach. Co roku wielu z nich jest za to nagradzanych. Także i w tym szkoła ma swoich stypendystów w gronie uczniów wyróżnionych przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezesa Rady Ministrów.

Szef resortu edukacji w tym roku nagrodził stypendiami 29 uczniów z całego województwa lubelskiego, wyłącznie tych, któzy mają na koncie wybitne osiągnięcia. Trzech takich młodych ludzi uczy się w biłgorajskim LO im. ONZ. Są to Piotr ŁabaMichał Nizio i Jakub Złomański.

Ten pierwszy finalistą LXXI Olimpiady Matematycznej, finalistą LXIX Olimpiady Fizycznej i finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki.

Z kolei drugi to finalista 49. Olimpiady Biologicznej i finalista II stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki.

Zaś trzeci jest finalistą XLVI Olimpiady Geograficznej i finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z geografii z elementami geologii.

Ponadto stypendiami Prezesa Rady Ministrów zostali uhonorowani: Piotr Łaba i Patrycja Pietruczyk. Oboje zostali wyróżnieni za promocję z wyróżnieniem do następnej klasy oraz najwyższą średnią ocen w szkole za rok 2019/2020.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe