Tomaszów Lubelski: Jak rodzynek. Jest jeden nowy policjant

  • 02.12.2020, 15:06
  • red.
Tomaszów Lubelski: Jak rodzynek. Jest jeden nowy policjant Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Szeregi funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zasilił właśnie jeden nowy mundurowy. Wczoraj (1 grudnia) złożył ślubowanie.

Z reguły wszyscy nowo przyjęci policjanci składali ślubowanie w Lublinie, w komendzie wojewódzkiej, ale w tym roku, ze względu na epidemię takich uroczystości nie organizowano. I nowi policjanci przyrzekali na sztandar we własnych jednostkach. Tek też było we wtorek w Tomaszowie Lubelskim.

W obecności kadry kierowniczej policjant złożył ślubowanie według następującej roty:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Komendant tomaszowskiej policji insp. Artur Deryło pogratulował nowemu policjantowi wyboru drogi życiowej. Podkreślił, że zobowiązał się on strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom, a codzienną służbę powinien pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
CHWDP
CHWDP 02.12.2020, 18:53
Chwała wielkim dzielnym policjantom!

Pozostałe