Hrebenne: Części z kradzionego BMW nie przejechały przez granicę

  • 02.12.2020, 12:31
  • Źródło: NOSG
Hrebenne: Części z kradzionego BMW nie przejechały przez granicę Fot. NOSG
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem, ujawnili i zabezpieczyli podczas kontroli granicznej, podzespoły z samochodu marki BMW, skradzionego na terytorium Wielkiej Brytanii.

Na  przejściu granicznym w Hrebennem, podczas kontroli na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze SG ujawnili części pochodzące ze skradzionego pojazdu.

Podzespoły samochodowe znajdowały się w przestrzeni ładunkowej samochodu dostawczego, którym podróżował 27-letni ob. Ukrainy. Po sprawdzeniu okazało się, iż części pochodzą ze skradzionego na terytorium Wielkiej Brytanii pojazdu marki BMW 540 (rok prod. 2017). Mężczyzna został zatrzymany a części zabezpieczono, ich wartość wstępnie oszacowano na kwotę ponad 17 tys. zł.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze dotyczące paserstwa, czyn ten usankcjonowany jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia policji.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 5 mln zł.

Źródło: NOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe