Udawał, że śpi, bo wcześniej jeździł pijany

  • 01.12.2020, 15:09
  • ak
Udawał, że śpi, bo wcześniej jeździł pijany Fot. policja.pl
Tonący brzytwy się chwyta – w myśl tej zasady przed odpowiedzialnością za jazdę po pijanemu próbował się wymigać pewien mężczyzna. Ale jakoś nie zdołał nabrać policjantów. A później jeszcze ich zwyzywał.

Był weekend. Policjanci z Miaczyna patrolowali tę miejscowość. Zobaczyli jadące ulicą BMW i nabrali podejrzeń, że kierowca może być pijany. Chcieli go zatrzymać, ale wówczas auto wjechało na jedno z podwórek.

Siedzący za kierownicą mężczyzna nie wysiadł z samochodu, ale błyskawicznie "zapadł w sen". Udawał nawet, że nie słyszy, jak policjanci wzywają go do otwarcia drzwi pojazduy. W końcu jednak się 'przebudził", a mundurowi z wnętrza BMW poczuli silną woń alkoholu. Badanie potwierdziło, że 32-latek jest pijany. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Na wieść o tym, że popełnił przestępstwo, zrobił się agresywny i wulgarny.

– Kierując do policjantów obraźliwe epitety znieważył ich, ponadto w czasie interwencji kopał funkcjonariuszy i szarpał za mundur. Został doprowadzony do policyjnego aresztu – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Mężczyzna odpowie nie tylko za kierowanie autem po pijanemu, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności, ale też za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i ich znieważenie. To przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia. Do rozprawy pozostanie pod policyjnym dozorem.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe