Tomaszów Lubelski, Hrubieszów: Muszkieterowie z pomocą

  • 05.12.2020, 09:15
  • wd
Tomaszów Lubelski, Hrubieszów: Muszkieterowie z pomocą Paweł Mrozik i Sebastian Kułaj rozpakowują dary dla DPS-u w Tomaszowie.
Fundacja Muszkieterów przekazała do DPS-u w Tomaszowie Lub. i Stowarzyszenia „KRES” w Hrubieszowie dary, które pomogą w walce z koronawirusem.

W całej Polsce w ramach akcji „Muszkieterowie z pomocą” ogromne paczki otrzymało 20 ośrodków pomocowych. Zapakowano stacje dezynfekcyjne, płyny dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, środki czystości, np. płyny do mycia naczyń, podłóg i sanitariatów. Mają one zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i pracownikom domów pomocy w czasie epidemii koronawirusa. Członkowie Fundacji Muszkieterów starali się wytypować takie ośrodki, które są w najcięższej sytuacji. Nie każdy wybór może być oczywisty.

 – Dom Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lub. mieści się w pięknym budynku. To dlatego, że jego remont zakończył się w czerwcu tego roku. Z zewnątrz i w środku prezentuje się pięknie, ale nie wszystko złoto, co się świeci. I tam pomoc jest potrzebna – mówi prezes BRICOmarchè w Tomaszowie Lubelskim Paweł Mrozik.

Dyrektor DPS-u w Tomaszowie Lub. Sebastian Kułaj przyznaje, że początki są trudne (dom niedawno został otwarty). Na 30 miejsc ma dopiero 8 podopiecznych. A koszty utrzymania całej placówki są duże. Dlatego pomoc, jaką zaoferowali Muszkieterowie, przyjął z wdzięcznością.

 – Na pewno nas to odciąży, myślę, że środków czystości i do dezynfekcji wystarczy nam na pół roku. Bardzo przyda nam się stacja dezynfekcyjna, to ogromne ułatwienie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną – podkreśla dyrektor Sebastian Kułaj.

Dwie palety dostarczono też do siedziby Stowarzyszenia Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „KRES” w Hrubieszowie. Paweł Mrozik, deklaruje, że zorientuje się jeszcze w sytuacji DPS-u w Tyszowcach. Być może tam też Muszkieterowie pojadą z „prezentem”. 

Fundacja Muszkieterów powstała w 2002 roku. Została założona przez Grupę Muszkieterów, do której należą przedsiębiorcy – właściciele, franczyzobiorcy sklepów BRICOmarchè i INTERmarchè. Muszkieterowie prowadzili już m.in. ogólnopolską akcję poboru krwi, urządzali place zabaw w wielu miastach, dwukrotnie na razie zorganizowali „Wakacje z Muszkieterami”. Przy pierwszej fali pandemii także udzielali pomocy potrzebującym.

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fint
Fint 05.12.2020, 20:30
A może w DPS Smoligow ktoś by pomógł, tam dopiero patologia panuje. Bród, smród i ubustwo. Nikt biedakom nie pomaga: (
sd
sd 06.12.2020, 19:29
a gmina to widzi?

Pozostałe