Susiec: Ośrodek nie na sprzedaż (TYLKO W GAZECIE)

  • 02.12.2020, 07:18
  • Maria Dec-Kiełb
Susiec: Ośrodek nie na sprzedaż (TYLKO W GAZECIE)
Czy Susiec ma szansę stać się drugim Nałęczowem?

Trzy lata temu gmina Susiec przejęła nieodpłatnie od PKP dawny ośrodek wypoczynkowy dla pracowników kolei przy ul. Polnej. Wójt chciał, by w obiekcie tym powstał Sanatoryjny Dom Spokojnej Starości. Z planów nic nie wyszło. Ostatnio pojawiła się oferta kupna ośrodka. Radni powiedzieli stanowcze nie.

Ten pięknie położony, dobrze wyposażony ośrodek był jednym z najatrakcyjniejszych ośrodków wypoczynkowych Polskich Kolei Państwowych. Do Suśca przyjeżdżali wypoczywać kolejarze z całej Polski. Ośrodek dysponował 70 miejscami noclegowymi. W budynku mieściła się też stołówka i kawiarnia. Wypoczywający mogli korzystać z odkrytego basenu (15 na 25 m).

Jakie są plany wobec tego ośrodka? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 03.12.2020, 09:38
Jacy radni powiedzieli stanowcze nie, jacy?? W tej gminie rada jest fikcją, nie ma nic do powiedzenia, jest całkowicie podporządkowana wójtowi. Wójt to jednoosobowy organ decydujący o dosłownie wszystkim co się dzieje. Radni się boją bo jakikolwiek sprzeciw może spowodować zablokowanie środków dla ich miejscowości. A ośrodek jeszcze kilka lat poniszczeje i za bezcen kupi go lokalny przedsiębiorca (Zbigniew N.)
Nieżyczliwy
Nieżyczliwy 03.12.2020, 06:21
Nie sprzedali, bo to by była konkurencja dla Roztoczanki. Skończy się kadencja Zbysiowi, to się kupi ośrodek. Podobnie było ze stacją paliw. Kawa chciał żeby gmina to przejęła, ale rada z przewodniczącym ( obecnym wójtem) się nie zgodziła i kupił Zbysio.
hahaha
hahaha 02.12.2020, 18:48
Pewnie, (bez) radni jak prawdziwi sarmaci. Po co sprzedawać, ktoś zrobiłby z tego użytek, jeszcze lokalni ludzie mieliby prace, a Susiec wpływy z turystów i podatków. Niech zgnije, ale u nas! Nie oddamy! Nie sprzedamy!

Pozostałe