Tyszowce: Wóz bojowy – auto rodzinne (TYLKO W GAZECIE)

  • 01.12.2020, 14:34
  • Maria Dec-Kiełb
Tyszowce: Wóz bojowy – auto rodzinne (TYLKO W GAZECIE)
Rzecz o starych i nowych strażackich samochodach i ich kierowcach.

To dopiero była radość. Tak strażacy nie cieszyli się od 63 lat, kiedy to dostali pierwszy w dziejach jednostki samochód bojowy. Tyle że tamten był używany, a ten który przyjechał do Tyszowiec 12 listopada  jest nowy, prosto z fabryki. I to jaki: Volvo FL 4x4 o mocy silnika 285 KM, ze zbiornikiem wody/piany o pojemności 4150/430 litrów.

Nowy samochód przyjechał do Tyszowiec wieczorem. Wjechał do miasteczka w asyście trzech innych samochodów strażackich na sygnałach. Przed remizą powitał go dźwięk strażackiej syreny, no i rzecz jasna strażacy z miejscowej jednostki OSP. Był też burmistrz Tyszowiec Andrzej Podgórski. Wszyscy cieszyli się, bo wreszcie jednostka po 121 latach od swego powstania doczekała się pierwszego fabrycznie nowego strażackiego samochodu.

Więcej na ten temat przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe