Zamość: Przesuną rondo Braci Pomarańskich

  • 05.12.2020, 07:26
  • AP
Zamość: Przesuną rondo Braci Pomarańskich
Magistrat przygotowuje się do remontu i przebudowy ulicy Partyzantów. Przesunięte zostanie rondo Braci Pomarańskich, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną przy II LO zamieni się w rondo, zniknie część zieleni, pojawią się nowe nasadzenia i ścieżki rowerowe.

Do 16 grudnia miasto czeka na oferty opracowania dokumentacji projektowej. Oferent będzie miał czas na zebranie wszystkich uzgodnień i wykonanie projektu do 15 lipca 2021 r. Zadanie podzielono na dwa zakresy. Remont ul. Partyzantów od skrzyżowania ulic Łukasińskiego – Okopowej i Partyzantów do skrzyżowania z ul. Peowiaków. A także przebudowa od ronda Braci Pomarańskich do skrzyżowania ulic Odrodzenia i Orląt Lwowskich.

Przebudowa ul. Partyzantów od ronda do wysokości szpicy Bastionu VII odbywać się będzie pod szczególnym nadzorem konserwatorskim. Jest to teren fortyfikacji miasta wpisany do rejestru zabytków. Konserwator na tym odcinku nie zezwolił na zasłanianie elementów fortyfikacji przez znaki drogowe. Dopuścił możliwość, a nawet sugeruje wycięcie drzew przy Bramie Lwowskiej, aby odsłonić pełny widok na fortyfikację.

Rondo przy kościele oo. Franciszkanów ze skrzyżowania ulic Łukasińskiego, Okopowej i Partyzantów zostanie przesunięte między dwie bramy Lwowskie w stronę ul. Partyzantów. Zmieni się początkowy odcinek tej ulicy. Nawierzchnia, podobnie jak w projekcie remontu placu Stefanidesa, ul. Łukasińskiego i Okopowej zostanie wykonana z kostki granitowej.

Skrzyżowanie ulic (jedno z bardziej kolizyjnych miejsc w mieście) Orląt Lwowskich, Partyzantów i Odrodzenia zamienione zostanie w rondo. Wzdłuż tych ulic po obu stronach planowane są ścieżki rowerowe.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
taki pomysl
taki pomysl 14.12.2020, 09:05
a nie lepiej było zrobic rondo Tadeusza Baranowskiego? jest bardziej znany niz jacys nieznani bracia Pomarancy, mozna by na rondzie postawic postacie z jego komiksów albo graffitti jakies w okolicy zrobic, to by rozsławiło Zamosc i przyciagalo turystów, Tadeusz Baranowski nie ma ulicy a urodzil sie w Zamosciu (słynny na caly swiat tworca komiksów), swoją drogą jego przydałoby sie dac odcisk w alei sław, takich odcisków nam tam potrzeba, jeszcze chyba zyje, nie wiem czy dałby rade przyjechac ale mozna by do niego pojechac wziac odcisk i odsłonic aleję sław zaocznie bez jego udziału
kierowiec
kierowiec 12.12.2020, 12:08
nie powiększą albo pomalują rondo na sienkiewicza, nie widać go i ludzie jezdza po nim prosto
Edward
Edward 09.12.2020, 12:06
Najbardziej niebezpieczne jest nowe rondo przy sądzie, tam przejeżdżają dosłownie ponad 100 km/godz. ten kto podjął decyzje o zmianie tego skrzyżowania na to pseudo rondo, powinien dostać 10 lat bez zawieszenia.
tomcio
tomcio 12.12.2020, 21:17
jak ktoś nie patrzy na znaki to są wypadki, moim zdaniem to rondo jest bardzo dobre, tylko trzeba uważać
hihihi
hihihi 12.12.2020, 12:10
powinny byc znaki poziome na jezdni informujace o rondzie ale brak białej farby pewnie, pewnie blacharze zadbali o brak bialej farby ;D
gr O-
gr O- 07.12.2020, 12:16
Za mało miejsca na schody do FILHARMONII?
JanSobiePan
JanSobiePan 06.12.2020, 20:57
Jestem głosem mieszkańców ,nie wyrażamy zgody na kostke z granitu , nikt z nami tego nie kosultował , to nasze miasto , i jak znowu coś spieprxycie to możecie pakować walizki.
urzędas
urzędas 08.12.2020, 16:13
XD w jakiej części wasze miasto? Ma pan akt własności albo coś w tym stylu? Nie? To siedzieć cicho! XD!
qńserwator
qńserwator 07.12.2020, 12:19
Spoko dziś kostka za dwa lata remont... Tak wyprowadza się ruch ze Starówki.
Hetman  na wygnaniu
Hetman na wygnaniu 06.12.2020, 15:42
Lokali mafiozi robią skok na państwową kasę . Wiele inwestycji to zbędne są ,ale gdzie można się nachapać w tym zadupi....uuuu.? Wszystko jasne Padwa Chciwości i obłudy pasuje jak znalazł. Ważne są drogi ,chodniki osiedlowe a nie jakieś widzi mi się zgraji urzędników . Rozmus cham ,oszust zaciera ręce od lat w tym bałaganie zabytków .
Jurtas
Jurtas 06.12.2020, 12:42
Konserwator dał zgodę aby powycinać wszystkie drzewa bo zasłaniają bramę znaków też nie wolno brama najważniejsza chory człowiek a magistrat jeszcze chorszy
tom68
tom68 08.12.2020, 16:19
jeszcze można pisać : chorściejszy i najchorszy
Kazio
Kazio 06.12.2020, 08:52
W Europie są same ronda ,więc nie rozumiem po co te głupie wiejskie komentarze, pewnie niektórych strach,już obleciał jak jeździć 🤣🤣🤣
Tomek
Tomek 05.12.2020, 23:32
W Zamościu jeszcze trochę i będziemy mieli drugi Biłgoraj, wszędzie ronda -.-
Edward
Edward 09.12.2020, 12:01
I bardzo dobrze, jakby kierowcy mieli we krwi kulturę jazdy i przepuszczali czasami inne pojazdy będąc na pierwszeństwie toby tych rond tak wiele nie było.
Jazio
Jazio 06.12.2020, 08:55
Jak bys wiedział i trochę po świecie pojeździł ,to zauważył byś ze najwięcej rond się buduję ,bo jest płynniejszy ruch a w Zamościu to na prostym rondzie ,się gubita 🤣🤣
Wkurfiony
Wkurfiony 05.12.2020, 23:16
Przepraszam za określenie.
Ale nie rozumiem tych IDIOTÓW którzy robią te projekty i IDIOTÓW którzy to zatwierdzają.
CO za głąby.
Kostka granitowa???!
KTO dopuszcza tych Pacanów.
PRZECIEŻ ta kostka to przekrenstwo.
Już raz zrobiliście na Jadwigi i okazało się że zostało to spiepszone pozapadalo. Się a jeździ się po tym że hej..
BARANY jedne zróbcie sobie i siebie w domu
Nawiedzony Piotr
Nawiedzony Piotr 05.12.2020, 20:15
A bracia Pomarańscy wyrażają zgode hahahah czy jak wszystko komuchy pozabierali a teraz ich dzieci dysponyją tym i oddają hołd ? to nie na tym chyba polega ze stara administracyjna komuna i ich potomkowie zasiadają na stołkach i lansują sie pod grobami pomordowanych, Jeszcze niektórzy mylą urzędy lata i ludzi powołuując sie na IPN syf na maxa jak policjant zbiera dane i foto a myli jakieś budynki i ludzi bo IPN szuka niewiadomo czego. Bo chcą z UPA zrobić bohaterów a potem sami wydają książke ze to Ukraińska milicja . A były policjant myśli dalej ze walczy o jakiś Herosów z AK a to była zwykła bandyterka. Ludzie ogarnijcie isde i nie dopyszczajcie do głosu samozwańczych idiotów którzy robią z siebie historyków a sami nie znają historii swoich przodków !!!!!!!!!!

Pozostałe