Przeciętny zamościanin jeździ gruchotem (TYLKO W GAZECIE)

  • 02.12.2020, 06:05
  • Agnieszka Piela
Przeciętny zamościanin jeździ gruchotem (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com
Na liczniku ponad 200. Tym razem nie chodzi o prędkość, ale liczbę przejechanych kilometrów. W Zamościu przeciętne auto jest dość wyeksploatowane. Jak podaje rankomat.pl od wyjazdu z salonu przejechało średnio 201 tys. km. W rezultacie miasto zajęło 71. miejsce w rankingu.

W zestawieniu przygotowanym dla województw, lubelskie zajęło przedostatnie miejsce – auta z tego województwa mają na liczniku średnio 207 tys. km. Za województwem lubelskim uplasowało się jedynie województwo warmińsko-mazurskie (210 tys. km). Najlepiej w zestawieniu rankomat.pl wypada Małopolska (177 tys. km).

Więcej szczegółów w nowej Kronice Tygodnia.

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec Zamościa
Mieszkaniec Zamościa 04.12.2020, 14:03
Za to księża kupuja nowe mercedesy z zerem na liczniku
Ola
Ola 03.12.2020, 19:27
Nie ma dróg to i nie ma Uksn
Toyota
Toyota 03.12.2020, 14:41
Mam 23 letniego japońca bez rdzy i z przebiegiem ponad 300k i nie pamietam kiedy był w naprawie ze względu na zepsucie podzespołów czy czego innego :)
Oooooo
Oooooo 03.12.2020, 12:17
Nowsze auta dłużej i częściej stoją w warsztatach dlatego mają małe przebiegi
Ryś
Ryś 03.12.2020, 09:09
Srali muchy będzie wiosna moją skodzina z 2004 z salonu ma przejachane 578 tys i nie dymi pali jak dziecko choc przejechała prawie całą Europe
Rr
Rr 03.12.2020, 08:10
Mój passat B5 kombi 1.9tdi 630tys km 1997r. Można
Wa
Wa 03.12.2020, 05:57
Mam clio 2 1.9 dti 2000 rok prawie 322000 przebieg
Niezgadzamsiezartykułem
Niezgadzamsiezartykułem 02.12.2020, 22:58
Mam prawie 330 tyś km na liczniku i uważam że moje auto jest o wiele lepsze od niektórych które mają po 150 tyś km.Dla mnie licznik nie jest wyznacznikiem czy auto jest sprawne technicznie czy nie.Wydaje mi się że jeśli ktoś dba i np tak jak ja wsadziłem w sam układ hamulcowy 800 zł na przód no to niektóre nowe samochody nie posiadają tarcz czy klocków z tak wysokiej półki jak te co ja założyłem.
Neron
Neron 02.12.2020, 17:47
Mój NISSAN 70 tys. 6 lat z salonu.
Można, można.
Nauczyciel na dwu etatach.
Kaligula
Kaligula 02.12.2020, 18:11
Chyba religii, bo na pewno nie polskiego.
Lol
Lol 03.12.2020, 01:44
W-Fu
Andy
Andy 02.12.2020, 16:47
Jakie zarobki i sytuacja gosp. w regionie takie auta.
Piotrek
Piotrek 03.12.2020, 16:45
To jest prawda.Region bez przemysłu i zarazem bez zarobków.
XTR
XTR 02.12.2020, 09:00
XD licznik nie zawsze jest miarodajny. Chodzi mi oto że wnętrze takiej Dacii czy skody będzie bardziej wyeksploatowany aniżeli środek audi, volvo czy citroena.
A
A 02.12.2020, 09:15
Co nie zmienia faktu, że jeździmy trupami. Wystarczy w korku stać za takim audi czy VW z superhipersłynnymwcałejwsi silnikiem tdi. Jak zwykle zajeżdżonym do granic możliwości (o czym jest pow. materiał). Niestety takich aut, których miejsce jest na złomie, jest u nas bardzo dużo :(
Tom68