Krasnobród: Izolatorium w sanatarium

  • 04.12.2020, 06:03
  • bn
Krasnobród: Izolatorium w sanatarium
Izolatorium w Samodzielnym Publicznym Sanatorium Rehabilitacyjnym w Krasnobrodzie działa od 16 listopada. Na razie przebywa w nim kilkanaście osób. Placówka jest przygotowana na przyjęcie następnych pacjentów.

Izolatorium to miejsce, w którym mogą przebywać osoby, u których stwierdzono chorobę wywołaną wirusem SARS-CoV-2. To pacjenci niewymagający hospitalizacji, ale nie mogący z różnych przyczyn odbywać kwarantanny w domach. Takie osoby mają zapewnioną w tej placówce opiekę medyczną, dostają posiłki. Jak podkreślono w regulaminie izolatorium „personel medyczny opiekuje się osobami przebywającymi w izolatorium na zasadach odpowiadających modelowi opieki domowej (...) bez udzielania specjalistycznych zabiegów lekarskich”.

Jakie warunki w izolatirum mają pacjenci? Kto się nimi opiekuje? O tym przeczytasz w aktualnym wydaniu Kroniki Tygodnia.

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe