Drogówka kontra drogowi piraci

  • 01.12.2020, 12:00
  • starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Drogówka kontra drogowi piraci Fot. policja.pl
Podczas niedzielnej (29 listopada) akcji „Prędkość” policjanci z zamojskiego ruchu drogowego ujawnili ponad 120 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Co ważne, podczas policyjnych kontroli okazało się, że większość kierowców poruszała się z dozwoloną prędkością zdając sobie sprawę, iż nadmierna prędkość stwarza niebezpieczne sytuacje drogowe i może prowadzić do tragicznych wypadków.

Niestety zdarzali się i tacy, którzy jechali zbyt szybko łamiąc prawo i zasady bezpieczeństwa. Policjanci odnotowali ponad 130 wykroczeń drogowych, w tym aż 122 wykroczenia polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Pamiętajmy, że prędkość niedostosowana do obowiązujących przepisów oraz panujących warunków drogowych jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Apelujemy więc do kierujących o rozsądek i przestrzeganie ograniczeń prędkości.

starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe