Wędrując do słupka w zaspie. Problemy z dworcem w Zwierzyńcu

  • 21.02.2017, 05:57
  • bn
Wędrując do słupka w zaspie. Problemy z dworcem w Zwierzyńcu bn
– W Zwierzyńcu gminny dworzec został sprzedany firmie Wach z Frampola. Przewoźnicy Dromader, Lenibus, Dariusz Tytoń nie zatrzymują się na dworcu w Zwierzyńcu, bo nie mogą dojść do porozumienia z nowym właścicielem – alarmuje pani Joanna (nazwisko do wiadomości redakcji). – Poszkodowani jesteśmy oczywiście my: mieszkańcy, pasażerowie.

Pani Joanna o komunikacyjnych kłopotach mieszkańców Zwierzyńca i turystów napisała na facebookowej stronie "Kroniki Tygodnia". Nie bez powodu. Bo ci, którzy chcą skorzystać z usług części firm busiarskich muszą wędrować na przystanek przy ul. Biłgorajskiej (obok zakładu "Jobon"). I są niezadowoleni. 

– Starsi ludzie mają kłopoty z dotarciem na ten przystanek. Jak on wygląda? To tylko słupek w zaspie. Nie ma tam pobocza, chodnika, ławki ani zadaszenia – żali się kobieta. 

Nie tylko nasza Czytelniczka jest zaniepokojona. 
 – Od centrum Zwierzyńca do przystanków przy "Jobonie" (są po obu stronach ulicy) jest chyba jakiś kilometr. Chodnik jest tam zwykle nieodśnieżony, bardzo śliski. To jest po prostu horror! Dzisiaj natomiast mamy roztopy i w niektórych miejscach porobiły się kałuże. Są potężne. Nie da się ich przebyć suchą stopą – dodaje mieszkanka Zwierzyńca, którą w niedzielę (19 lutego) spotkaliśmy na zwierzynieckim przystanku. – Ludzie się na to wszystko złoszczą, pomstują.

– A jak inaczej? Stoimy na deszczu, mrozie, na peryferiach Zwierzyńca! Kogoś to obchodzi? Przewoźnicy powinni się dogadać. Dla dobra wszystkich – dodaje inny pasażer. – Mieliśmy może zaniedbany, ale normalny dworzec. Komu to przeszkadzało?

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia. 

bn

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jarosław
Jarosław 08.03.2017, 19:15
Z tym przystankiem to tragedia tylko firmy Wach PKS i Autonaprawa ( jeszcze! ) zatrzymują się na przystanku w Zwierzyńcu żeby dojechać inna firma przewozowa mamy slup przy Jobonie lub przystanek na Bagnie 2-gim. Widać jak pan burmistrz interesuje się losem mieszkańców Zwierzyńca !!! Te szemrane interesy powinny wyjść w końcu na światło dzienne.
Obywatel
Obywatel 03.03.2017, 22:41
Firma Wach kupiła Pks Biłgoraj za 2 miliony , nowe busy i autobusy za kilkanaście milionów, dostała zezwolenie na budowę stacjie pali w Zwierzyńcu gdzie nikt nie mógł jej dostać.,Buduje stacje w Biłgoraju przy Modelu, posiada kilkadziesiąt cystern i ciężarówek za miliony zł. Ja chce się zapytać za co i kto wykłada pieniądze na to wszystko i gdzie są służby w tym kraju które się za to wezmą .
zzz
zzz 03.03.2017, 22:29
FIrma Wach kupiła ten dworzec wyłacznie żeby zniszczyć konkurencje i stworzyć monopol. Jak zlikwidują konkurencje to oczywiśćie podniosą ceny jak im będzie pasowało.
***
*** 02.03.2017, 16:03
cd. historii z dworcem: http://gminazwierzyniec.pl/dla…
Profesor
Profesor 27.02.2017, 20:17
Do studentka Kobito jak pisac masz glupoty to lepiej nie pisz wcale To juz nie te czasy ze ktos na dziko jezdzi , prywatne firmy ktorych nie wpuszczaja regularnie placily za korzystanie z dworca do tej pory i koncesje maja
Studentka
Studentka 24.02.2017, 15:48
Żeby móc zatrzymać się na przystanku trzeba mieć koncesję na daną trasę a nie stawać na dziko. W końcu ktoś sprawdził tych busiarzy i zaczyna stosować przepisy. Koniec wolnej Amerykanki.
ona
ona 28.02.2017, 16:48
Żeby się wypowiedzieć trzeba mieć jakieś pojęcie w temacie...
obiektywny
obiektywny 24.02.2017, 13:28
To busiarze zamęt robią. Dużo ludzi kupuje miesięczne w PKS. Mają niższe ceny. Tanie bilety i jadą z dworca w centrum.
Asia
Asia 24.02.2017, 13:09
Dworzec dalej istnieje. Jeżdzę ze znajomymi do Zamościa z dworca. PKS Biłgoraj ma super nowe busy. Busiarze boją się konkurencji? Niech kupią nowe busy a nie robią zamieszanie. Dworzec jest i nie wprowadzajcie mieszkańców w błąd.
 tol
tol 24.02.2017, 13:14
To co Wach wpuszcza tylko nowe busy??
edyta
edyta 23.02.2017, 13:39
Ja popieram Pana Skibę, jest to najlepszy burmistrz , najlepszy menadzer i gospodarz a jak wam się nie podoba to wygrajcie wybory.
kazik1
kazik1 25.02.2017, 13:15
Oplułem monitor.....
IOIO
IOIO 23.02.2017, 19:26
jak sie w UM pracuje to sie liże d*pe pani Edyto. moze nie tylko D*pe
k
k 23.02.2017, 10:22
Rada Miasta mogła zareagować, to prawda.
Czwartek
Czwartek 23.02.2017, 13:30
Mogła??? To obowiązek Rady, rządzi w naszym imieniu [ wyborców] a nie w imieniu burmistrza.
mieszkanka
mieszkanka 23.02.2017, 11:12
i reagowała, ale jak wiekszość Rady siedzi w kieszeni...
Czwartek
Czwartek 23.02.2017, 08:39
Nie wiem dlaczego wszyscy czepiają się burmistrza ? winna jest Rada Miasta, która to uchwaliła,
mieszkaniec
mieszkaniec 23.02.2017, 10:20
Pajacu to idź sprawdź kto zatwierdził uchwałę.
wojtek
wojtek 23.02.2017, 13:01
"PAJACU" takich słów używają tylko butni i nie wychowane elity trzymające władze, dzieląc ludzi na przynależność religijną czy partyjną. Panie mieszkaniec ! zgodnie z ustawą o samorządach to Rada uchwala a burmistrz wykonuje.
mieszkanka
mieszkanka 23.02.2017, 11:13
Jak juz wspominałam, rada nie była jednogłośna
ewa
ewa 23.02.2017, 16:53
Ja myślę że BEZRADNI nie wiedzieli co podpisują.
Rodak
Rodak 22.02.2017, 21:51
Dobrze wam tak !!!!! Sam się nie wybrał na burmistrza . Może w końcu przejrzałem na oczy ...... jeden kręci pizze i wykupił pol parku , drugi wypożycza kajaki zamiast uczyć dzieci .itd . Prywatny folwark . Macie to na własne życzenie . Powodzenia przez następne 4 lata ....jak znowu go wybierzecie !!!!!!!!!!!
 również Rodak
również Rodak 23.02.2017, 13:25
Wybierze matematyka, bo jak zwykle poprze go administracja urzędu, nauczyciele , STRASZAKI z rodzinami , zrobi się trochę nie ważnych głosów i ok. 100 głosami wygra następne wybory.
mieszkanka
mieszkanka 23.02.2017, 11:27
no... stali pod Kościołem po mszy i cukierki rozdawali :D
Doskonały
Doskonały 22.02.2017, 21:14
Tyle roznych afer w ostatnim czasie w Zwierzyńcu tylko patrzeć jak wpadna do gminy jakies służby i w koncu przeswietla rządy burmistarza i jego "rodziny"
aaa
aaa 22.02.2017, 20:59
Chwala niech pokonaja Skibe
mieszkaniec Z-ca
mieszkaniec Z-ca 22.02.2017, 18:46
Cala te sprawę nagłaśnia Pan B. mieszkający na pograniczu Żurawnicy i Brodow Malych.ktory razem z Panem P. z Rudki wyszukują wszelkich brudów i oszczerstw wobec obecnej władzy Gminy licząc na poparcie w następnych wyborach i zajeciu stolkow w Gminie.Typowe zachowanie misjonarzy Pana Kaczyńskiego.Ludzie przestańcie wierzyć w ich obietnice,plany i przejrzyjcie na oczy.Wystarczy już to co obecnie sie dzieje w naszym Państwie i nic ku dobremu to nie wróży.
magda
magda 23.02.2017, 13:06
Przydał by się taki misjonarz Pana Kaczyńskiego,
Pasażer na gapę
Pasażer na gapę 23.02.2017, 11:20
Dobrze, że jest ktoś kto wie skąd te brudy wyciągać i nie boi się głośno mówić o tym mieszkańcom gminy, którym na każdym kroku zamydla się oczy
mieszkanka
mieszkanka 23.02.2017, 11:15
Gdyby brudów nie było to nie byłoby co wyciągać...
Anonimowy
Anonimowy 22.02.2017, 15:43
Ale ci którzy dojeżdżają do szkoły , większość ma bilety miesieczne na dromadera ktory zatrzymuje się tylko pod jobonem, skutkiem tego są spóźnienia w szkole
kl
kl 22.02.2017, 18:24
No właśnie?
pasażer
pasażer 22.02.2017, 15:30
przewoźnicy wyrazili zgodę na wszystkie warunki-tylko nie dostali zgody na wjazd od firmy WACH
mieszkanka
mieszkanka 23.02.2017, 11:28
dokładnie. Pismo w tej sprawie jest w artykule na stronie www.gminazwierzyniec.pl
turysta
turysta 22.02.2017, 15:21
Wiekszosc firm transportowych płaci za wzdy na dworce np. w Tarnogrodzie albo Janowie Lub. więc nie widzię nic dziwnego w tym ze jakis gościu wyczuł kaske;) ja bym popatrzył może na tą sytuacje z drugiej strony.... Który przewoznik po obnizce cen oleju napędowego obnizyl ceny biletów????? to i maja kase zeby zapłacic wlaścielowi. Najgorsze jest to ze my na tej calej sytuacji cierpimy...zwykli ludzie:(
mieszkanka
mieszkanka 23.02.2017, 11:17
polecam przeczytac artykuł na ten temat na stronie gminazwierzyniec.pl
tam jest zamieszczone pismo jakie otrzymał jeden z przewoźników.'
Nie chodzi o to ze maja płacic tylko ze nie zezwala na wjazd w niektórych godzinach
marcysia
marcysia 22.02.2017, 13:49
Na dworcu zatzymuja się tylko busy F.Wach ktora wykupiła też dworzec autobusowy. Podejrzewam że był to zamierzony efekt aby pozbyć się tylko konkurencji i wygrysc starych przewoźników. Burmistrz sprzedaje wszystko co ma. Ale nie wiem do kogo ludzie mają pretensje jeśli sami g wybierają przez tyle lat?! Niedługo sprzeda cały ten Zwierzyniec i nie będzie można swobodnie przejść po chodniku bo będzie to czyjs prywatny teren. A przystanek pod Jobonem nie wymaga komentarza raczej.
Anonimowy
Anonimowy 22.02.2017, 13:13
Jak to czytam to w sumie nie dziwi mnie dzialanie burmistrza Skiby......... (śmiać mi sie chce że ludzie wybieraja go od kilku lat na gospodarza) Gospodarza ktory skrupulatnie pozbywa sie wszystkiego, wszystko sprzedaje hehehe ciekawe co bedzie następne---- jesli moge cos zasugerowac to proponuje budynek gminy z cala zawartoscia (pracownikami).
Ludzie wezcie sie za to naglasniajcie sprawe nie tylko do mediow lokalnych ale ogolnopolskich. Niech udzieli wywiadu do telewizji i sie wytlumaczy ze wszystkiego. .... cala gmina to jedna wielka rodzina. A każda afera zwiazana z ta miejscowościa jest zamiatana pod dywan. Po tym co zrobil sprzedal przystanek to on nie ma do was szacunku, jednym slowem "on jest krolem, a ludzie do gadania nic nie maja"..
Mysle ze jakis program w TV z checia zrob il by material o tej gminie duzo ciekawych watkow mozna by bylo opowiedziec.
Pasażer
Pasażer 22.02.2017, 19:22
Dobrze że wogòle ktoś się tym zainteresował i coś zrobił. BRAWO TY

Pozostałe