Ludzie się po prostu duszą (TYLKO W GAZECIE)

  • 01.12.2020, 06:00
  • Rozmawiała Agnieszka Piela
Ludzie się po prostu duszą (TYLKO W GAZECIE) Grzegorz Krzyżak: Niektóre sytuacje będę pamiętał do końca życia. Na przykład porody. Dwa razy się zdarzyło. Przyjąłem na ten świat dwóch chłopczyków. Jak bym mógł, to bym powiedział niech pani zaciska nogi już niedaleko, ale niestety było daleko. Dzieci urodziły się zdrowe.
Rozmowa z Grzegorzem Krzyżakiem, ratownikiem medycznym z 20-letnim stażem, przewodniczącym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu.

Dziś praktycznie każdy wyjazd jest traktowany jako wyjazd do pacjenta zakażonego. Nie ma reguły do kogo. Starsi, młodsi, jednakowo wszystkich dotyczy – mówi nasz rozmówca.

Więcej o trudach pracy ratownika medycznego przeczytasz w nowym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Rozmawiała Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe