Werbkowice: Referendum w czasie epidemii (TYLKO W GAZECIE)

  • 01.12.2020, 05:43
  • Mariusz Parol
Werbkowice: Referendum w czasie epidemii  (TYLKO W GAZECIE) Wójt Agnieszka Skubis-Rafalska: Wstępnie szacujemy, że referendum może kosztować od 20 do 60 tys. zł.
Komisarz wyborczy nie wyklucza, że termin referendum w Werbkowicach może się zmienić.

Odwołania wójta Agnieszki Skubis-Rafalskiej domaga się 22-osobowa grupa inicjatywna. Zarzucają wójtowi miedzy innymi: wzrost podatków i opłat, brak pomocy rolnikom poszkodowanym przez klęski żywiołowe, zamknięcie oddziału przedszkolnego przy szkole w Sahryniu i zamiar likwidacji tej szkoły, a także złe zarządzanie Urzędem Gminy, konflikt z sekretarzem i zwolnienie go z pracy.

Jakie są inne zarzuty wobec rządzącej gminą wójt? I co ona na to? Czytaj w nowej Kronice Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 KW
KW 26.01.2021, 18:16
Kłamczucha i wredna baba. Pracowałem z nią w UW w Lublinie. Nie znam gorszego człowieka.
Miro
Miro 11.12.2020, 19:22
Chłopcze, jeśli chcesz narażać ludzi na ciężką chorobę lub śmierć to już przegrałeś.
Tylko idiota chce osiągnąć koryto narażając Bogu ducha winnych mieszkańców gminy Werbkowice.
Ale dałeś popis chłopcze! Ha ha !!!
Sahryn
Sahryn 11.12.2020, 18:12
Pani wojt Wszyscy myslacy i porzadni mieszkancy są z Pania
Bredzisz człowieku
Bredzisz człowieku 12.12.2020, 11:53
Chyba śnisz! Przynajmniej połowa mieszkańców jest przeciw, z tego co deklarują. Proszę się nie wypowiadać za wszystkich, nikt Ci nie dał takiego upoważnienia.
Bierny obserwator
Bierny obserwator 10.12.2020, 13:35
8 grudnia 2020 roku w Gminie Werbkowice umarła demokracja w wydaniu tzw. „komitetu referendalnego”, o czym tenże komitet poszedł poinformować panią wójt.
Piękny gest!
Oby wszyscy byli tak samokrytyczni wobec siebie!
Werbk.
Werbk. 09.12.2020, 15:35
Pod domem w którym mieszkają starsze osoby i dzieci??? Ludzie co z Wami??? Pod domem??? Noż ku...a.
Tez mieszkaniec
Tez mieszkaniec 10.12.2020, 14:02
Ci starsi ludzie tam nie mieszkają, mają swoje mieszkanie... mieszkańcy Werbkowic wiedzą znacznie więcej niż wy tu chcecie w komentarzach nam wmówić. Ktoś jest dobrym aktorem. Tylko ludzie nie są ślepi i głusi. Nie wciskajcie komuś kitu.
Komitet
Komitet 10.12.2020, 14:12
Jacy są aktorzy to widzieliśmy na występach słynnego już na całą Polskę ze stosowania "zielonych" metod,
do których przywykliśmy,
"demokratycznego" kabaretu czyli
tzw. komitetu.
Miro dał się podpuścić i przegrał
Miro dał się podpuścić i przegrał 09.12.2020, 14:40
Referendum już spalone
wielkim gniewem nasycone.
Bo kto domu mir zakłóca
ten na siebie klątwę rzuca.

W tradycyjnej, spokojnej miejscowości nie robi się takich rzeczy. Wiecie że przegracie to referendum niezależnie od terminu? Pod dom iść i takie rzeczy? Wstydu nie macie. Macie dzieci? Macie rodziców? Macie rodziny?
Oj geniusze rewolucji.
Oj geniusze rewolucji. 09.12.2020, 11:53
Opinia publiczna zawsze jest po stronie słabszych, pokrzywdzonych. Do tej pory to niby mieszkańcy byli poszkodowani przez Panią Wójt (przynajmniej w opinii referendarystów). Wczoraj sytuacja się odwróciła. To Pani Wójt jest ofiarą, ofiarą jest małoletnie dziecko i rodzina. Gratuluję geniuszom strzału w stopę i w lewe kolano. Po wczorajszych popisach nie ma szans na odwołanie Wójt.
Organiścina
Organiścina 09.12.2020, 12:30
Wielgachnych geniuszy, oj wielgachnych mieli referendaryści !!!
Szwejk przy nich to geniusz !!!
Były nauczyciel
Były nauczyciel 09.12.2020, 11:33

Właśnie wczoraj pod domem pani wójt rozwiązał się samoczynnie tzw. komitet referendalny i inicjatywa referendum.

My mieszkańcy Werbkowic nie chcemy już oglądać tego typu ludzi.

Ciekawe, kto im teraz w gminie rękę poda. Chyba idiota.

Należy ich pogonić z terenu gminy, aby Gmina Werbkowice z ich powodu nie stała się pośmiechowiskiem na całą Polskę.
Trolle spać.
Trolle spać. 12.12.2020, 21:27
Nieprawda trollu. Referendum ma się doskonale.
Ania
Ania 09.12.2020, 11:01
Pogrzeb inicjatywy referendalnej odbył się wczoraj. Tym że poszliście pod dom rodzinny wójtowej - przegraliście. Z chęcią wycofałabym podpis pod referendum. Nie chcę mieć z wami nic wspólnego.
Jesteśmy za!
Jesteśmy za! 12.12.2020, 21:29
To tylko Twoje zdanie. Prawda jest inna. Jesteśmy za referendum, a jest nas baaarrrrdzo dużo.
Marek
Marek 09.12.2020, 10:37
To co wczoraj stało się pod domem Pani Wójt ukazało z jakimi ludźmi mamy do czynienia. Tragedia, farsa, hucpa a do tego sytuacja niebezpieczna.

No i ta paniusia pedagog: Psychologia tłumu...rewolucja francuska....Dno i pół metra mułu.

Nie idę na żadne referendum. Nie chcę tych ludzi oglądać w naszej gminie. Proszę mi się nie kłaniać. Żegnam.
Uczeń
Uczeń 09.12.2020, 11:03
Która to "paniusia pedagog" w tym wszystkim uczestniczyła?
A na co jeszcze czeka kurator oświaty?
Niech pierwszy da przykład i zabroni jej kontaktów z młodzieżą. Ewidentny antyprzykład.
Okropne to co robicie...
Okropne to co robicie... 12.12.2020, 21:33
Rozdmuchaliście jak zwykle, z igły widły. W głowie się nie mieści jak zrobiliście nagonkę na Bogu winną kobietę. Jesteście straszni w tym hejcie. Wstydzcie się.
Werbkowiczanin
Werbkowiczanin 09.12.2020, 07:17
Wczoraj odbył się pogrzeb a następnie utopienie przyszłych "kandydatów na wójtowe stanowiska" w Werbkowicach.
Ośmieszono cały tzw. komitet, pokazując jak będzie rządzić wskazani przez niego zielona "rodzinka", z piekła rodem.
Chyba na tego rodzaju typów chyba nie zasługuje Gmina Werbkowice.
Proszę upublicznić nazwiska uczestników pogrzebu "zielonych ambicyjek" w gminie Werbkowice na ich wieczną hańbę.
Nikt im już ręki nie poda.
Kaczor.
Kaczor. 07.12.2020, 15:54
O co się sprzeczać Ożóg miał być dyrektorem szpitala , został zwykłym urzędnikiem . Lepiej zgłoście kandydata na dyrektora bo pani Kusiak to ???
Rocco
Rocco 05.12.2020, 15:08
Trzeba iść na referendum i skończyć z tą farsą. Tak się kończy oddawanie głosu jak się patrzy nie na człowieka a na przynależność partyjną i mamy to co mamy. Ale u nas w gminie nie mogło być inaczej . Żeby nie było ze jestem z KO czy PSL ,Głosowałem za PIS-em w wyborach do parlamentu ale na Panią wójt nie bo znam ją aż za dobrze. W mąceniu i w kłamstwach jest bardzo dobra. Czemu się nie pochwali że wszystkie sprawy przeważnie z jej powództwa są przez Nią przegrane. Pozdrawiam i mam nadzieję że jej dni jako Pani wójt są policzone. Pozdrawiam.
Piotrek
Piotrek 04.12.2020, 18:22
Podolak , wyluzuj kobieto . Zajmij się swoimi sprawami.
Megg
Megg 03.12.2020, 20:38
Jeżeli ktokolwiek twierdzi, że Rafalska to dobry człowiek, to też ma coś z głową. Znam ja wiele lat. Zawsze mąciła- od "maleńkości". Jej nie można dawać władzy bo nas wykończy!
Masz coś
Masz coś 06.12.2020, 10:10
Z głową.
Ania
Ania 03.12.2020, 20:33
Referendum jest! 13 grudnia!
Kibic
Kibic 04.12.2020, 17:59
Po co taki pośpiech w szalejącej pandemii?
Ano niektórym śpieszy się do koryta. A wójtów ma być dwóch.
Podobno rzekomy przyszły wójt B i wicewójt S już nie mogą doczekać się swoich sennych marzeń.
A Pani Danusia, no cóż da się ją opluć, ośmieszyć, upokorzyć, usunąć w cień.
Wszystkie chwyty dozwolone, gdy idzie o stołki dla ludzi lubiących ?koniczynę.
Drugi kibic
Drugi kibic 04.12.2020, 20:44
Trzeba pewnie jeszcze dodać jedną panią z Hrubieszowa do tej dwójki i wyjdzie zielona trójca
Rex
Rex 10.12.2020, 09:35
Tę panią z urzędu miasta należy wywalić z pracy za angażowanie się w polityczne rozgrywki.
Komisarz
Komisarz 03.12.2020, 23:06
Podobno komisarz wyborczy z uwagi na możliwość zarażenia się w czasie głosowania ma przesunąć tę czynność na termin bezpieczny dla głosujących i członków komisji
Z Werbkowic
Z Werbkowic 08.12.2020, 12:25
Komisarz wyborczy nie bacząc na odmienne zdanie dwóch pań przesunął datę referendum.
Ciekawe na co liczyły obydwie panie?
Czy może na to, aby przez głupawą argumentację narazić głosujących na utratę zdrowia, a nawet życia?

Z T
Z T 09.12.2020, 16:27
Te obydwie panie zamiast na referendum, na złość komisarzowi, poszły na pogrzeb referendum. Uroczystość, a jakże, odbyła się z wielka pompą.
Po pogrzebie referendum, odbyła się podobno wielka konsolacja, ale już poza Werbkowicami.
Ciekaw
Ciekaw 03.12.2020, 18:22
To co referendum nie ma
gallanonim
gallanonim 02.12.2020, 16:37
Przecież ta kobieta jest niezrównoważona emocjonalnie. W jaki sposób udało się jej dostać takie stanowisko nie rozumiem po dziś dzień.
pamiętajcie
pamiętajcie 02.12.2020, 15:02
Po dobrym panie, "lepszy" nastanie. Wątpię.
Fan Danusi
Fan Danusi 02.12.2020, 12:41
Danusia nasza kochana kandyduje. Idę na referendum. Danusia na Wójta!!!
Fan Danusi 2
Fan Danusi 2 03.12.2020, 00:34
Pani Danusia jest dobrym człowiekiem, ale na Wójta??? Żarty nie nadaje się. Tu tylko chodzi o zwiększenie frekwencji żeby referendum miało jakie kolwiek szanse powodzenia... Oby później jej po wykonaniu zadania nie odstawiono jak w starostwie...

Chodzi o usunięcie Rafalskiej a xo później nikt nie wie
Zosia
Zosia 03.12.2020, 08:42
Pani Danusiu, jestem bardzo Pani życzliwa, ale na miłość boską, niech pani nie pracuje na tych zielonych ludzików B i S w roli "pożytecznej idiotki".
Szkoda Pani osiągnięć i szacunku jakim się Pani cieszy w naszym środowisku.
A czysto "teoretycznie" w I i w II turze to tak obydwa zielone ludziki będą Panią opluwać, rozgłaszać wyjątkowe obrzydliwe "sensacje", że długo będzie jeszcze Pani dochodzić po tym wszystkim do siebie. Proszę się z tym przespać, czy warto pracować i narażać się dla zielonych baronków czy baranków.

Pozostałe