Zamość: Biblioteka znów wypożycza książki

  • 30.11.2020, 07:00
  • red.
Zamość: Biblioteka znów wypożycza książki Fot. pixabay.com
Dobra wiadomość dla moli książkowych. W Zamościu znów można korzystać z biblioteki, oczywiście z zachowaniem zaostrzonych środków ostrożności.

Zielone światło dla bibliotek pojawiło się w rozporządzeniu Rady Ministrów z 26 listopada. W związku z tym od dzisiaj (30 listopada) znowu można wypożyczać książki w siebie głównej i filiach zamojskiej biblioteki. Na jakich zasadach?

1. Udostępnianie zbiorów odbywa się z zachowaniem zasady zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy.

2. Użytkownicy mogą korzystać ze zbiorów w wolnym dostępie.

3. Przyjęcie od czytelników zbiorów wcześniej wypożyczonych (zwrotów) odbywa się w wyznaczonym i oznakowanym miejscu. Zbiory zwracane poddawane są 3-dniowej kwarantannie.

4. Zabrania się dezynfekcji wypożyczonych zbiorów.

5. Biblioteka nie prowadzi udostępniania zbiorów na miejscu w czytelniach i kącikach czytelniczych. Istnieje, za zgodą dyrektora biblioteki, możliwość krótkoterminowego wypożyczenia publikacji dostępnych w czytelniach do domu (na zasadzie realizacji wcześniej złożonego zamówienia). Prowadzimy usługę „Kwerenda na życzenie” (realizacja kwerend czytelniczych zamawianych telefonicznie i mailowo).

6. Zachęca się użytkowników do korzystania z dostępnych zasobów on-line (Biblioteki Cyfrowej Książnicy Zamojskiej, wypożyczalni cyfrowej Academika, POLONY oraz innych bibliotek cyfrowych).

7. Zachęca się do korzystania z bezpłatnej wypożyczalni książek elektronicznych (e-booków) Legimi (usługa dostępna tylko dla zarejestrowanych w Książnicy Zamojskiej czytelników).

8. Nie jest prowadzona usługa „wypożyczenia międzybiblioteczne”.

9. Biblioteka działa w reżimie sanitarnym, obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa, zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk.

12. Nie są obsługiwane osoby, których stan zdrowia jest widocznie zły.

13. Działalność prowadzą:

Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu:

poniedziałek – piątek: 7.30 – 18.00, sobota 7.30 – 15.30

Filie Biblioteczne nr 1, 2, 3, 4, 6: poniedziałek – piątek 7.30 – 17.00

Filia Biblioteczna nr 5, al. Jana Pawła II 10 (na terenie Szpitala JPII) – nieczynna

14. Wznowienie działalności na wyżej opisanych zasadach następuje z dniem 30 listopada 2020 r. i trwać będzie do dnia 27 grudnia 2020 r.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe