Zamość oprószony śniegiem. Zima nie zaskoczyła drogowców

  • 29.11.2020, 08:55
  • ak
Zamość oprószony śniegiem. Zima nie zaskoczyła drogowców Fot. A. Szewc W niedzielny poranek żadnych problemów z przejezdnością nie było.
To nie był nagły atak zimy, bo opady śniegu były na ten weekend prognozowane. W Zamościu drogowcy nie byli więc specjalnie zaskoczeni. W niedzielny poranek chodniki były już posypane piaskiem, a wszystkie ulice przejezdne. Śniegu zresztą nie spadło zbyt wiele.

Zima przychodzi co roku, więc przygotowywano się do niej w Zamościu. Nocą z soboty na niedzielę (28/29 listopada) spadło nieco śniegu. Poradzić sobie z nim nie było trudno.

 

 

 

Za zimowe utrzymanie dróg w Zamościu odpowiada Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które przez najbliższe miesiące będzie w miarę potrzeb dysponować odpowiednim sprzętem, a także materiałami chemicznymi, mieszankami i materiałami uszorstniającymi. Na czas zimy Zarząd Dróg Grodzkich w Zamościu uruchamia też całodobowe dyżury. W razie potrzeb mieszkańcy miasta mogą telefonować na numer 789 284 471.

 

 

 

 

Tymczasem miasto przypomina, że to właściciele nieruchomości mają obowiązek usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń  z chodników położonych wzdłuż swoich posesji.

Sieć dróg miejskich w Zamościu to w sumie 134,428 km. Plan zimowego utrzymania parkingów i placów przewiduje dbanie o 37 974 metrów kwadratowych powierzchni, a także 92,340 km chodników.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zbych
Zbych 29.11.2020, 20:20
Nie stać mnie na zimowe opony. Ledwie mam na paliwo i to leje tańsze w Kauflandzie a tu czytam o oponach :O na takie luksusy niektórych nie stać.
A
A 29.11.2020, 22:11
Auto w zimie na letnich oponach, to jak nóż w ręku osoby w tłumie. Wystarczy się potknąć, a zrobisz krzywdę. Jeśli zabijesz siebie, twój problem. Jednak możesz zabić kogoś innego, choćby mnie. Lepiej przesiądź się do autobusu...
RTV
RTV 29.11.2020, 16:56
Niestety po naszych drogach poruszają się osoby które nie zmieniły jeszcze ogumienia na zimowe. Dosyć często widzę takich albo w rowie albo jadą 20km/h w terenie zabudowanym lub 60 w niezabudowanym tworząc często korki i sytuacje niebezpieczne. Apeluje więc nie zabijaj mnie albo siebie i zmień te opony!

Pozostałe