Hrubieszów: Lekcja online z policjantem w SP nr 1

  • 28.11.2020, 09:30
  • aspirant szt. Edyta Krystkowiak/KPP Hrubieszów
Hrubieszów: Lekcja online z policjantem w SP nr 1 Fot. KPP Hrubieszów
W czasie pandemii szkoły są zamknięte, a nauka odbywa się zdalnie, dlatego policjanci przyłączają się do lekcji online opowiadając o zagrożeniach i odpowiedzialności nieletnich. Przedwczoraj (czwartek, 26 listopada) tego typu zajęcia zorganizowano dla uczniów Szkoły Podstawowej numer 1 w Hrubieszowie.

Z uczniami klasy siódmej spotkał się aspirant sztabowy Jarosław Karkuszewski z zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej. Policjant przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Mówił o odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne i przejawy demoralizacji. Poruszył także problematykę zagrożeń czyhających na młodego człowieka w sieci oraz niewłaściwych zachowań rówieśniczych i zjawiska cyberprzemocy.

Radził, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w wirtualnym świecie.

Policjant podkreślił jakie skutki finansowe i prawne mogą wynikać z niewłaściwego korzystania z cyberprzestrzeni.

aspirant szt. Edyta Krystkowiak/KPP Hrubieszów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
WQURFIONY  NA   KŁAMSTWA  HISTORYCZNE
WQURFIONY NA KŁAMSTWA HISTORYCZNE 28.11.2020, 19:38
cOŚ NIE MA HISTORYCZNYCH WSPOMNIEŃ UKRAIŃCÓW KOMUNISTYCZNYCH KREUJĄCYCH SIE TERAZ NA WYZWOLICIELI POLSKI . PEWMA STRONA ZBIERAJĄCA STARE FOTY NIE ODRÓZNIA DALEKJ KOMUNISTYCZNEJ UKRAIŃSKIEJ POLICJI OD POLSKIEJ BO MYSLĄ ZE CII UKRAIŃCY KOMUŃISTYCZNI Z MO BYLI PRAWDZIWUMIU POLAKAMI A CI POLACY CO ICH ZASTĄPILI TO UBECY HAHAHAH . I TĄ STRONE PROWADZI BYŁY CZY OBECNY POLICJANT CO PRZYSIĘGAŁ LUDOWEMU WP A TERAZ TAKI PATRIOTA ZE ROZLICZA INNYCH I PEWNIE ZBIERA FOTY NA ZLECENIE IPN . JAKIŚ SYF NIECH OCENIA PROKURATURE I WP A NIE SZEREGOWYCH CZŁONKÓW MO BO W KONCVU KTO SYF ROIBIŁ W 45 MO CZY WP I INNE FORMACJE WOJSKOWE ŁĄCZNIE Z SEDZIAMI I PROKURATORAMI ?

Pozostałe