Zamość: Uwaga kierowco! Łukasińskiego nie pojedziesz

  • 26.11.2020, 12:15
  • ak
Zamość: Uwaga kierowco! Łukasińskiego nie pojedziesz Fot. UM Zamość
Od 1 grudnia aż do końca maja zamknięty będzie przejazd ulicą Łukasińskiego na odcinku od ronda Jana Zamoyskiego do Ekonomika. Ma to związek z rozpoczętą już realizacją remontu placu Stefanidesa wraz z przylegającymi ulicami. Miasto ma na to dotację z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowa ul. Łukasińskiego była wstępnie planowana na wiosnę, ale wykonawca, firma STRABAG, uznał, że jest w stanie zabrać się za to wcześniej. Dzięki temu całość prac uda się też zrealizować w krótszym czasie.

Od wtorku nie będzie można tamtędy przejechać, ale piesi nadal będą mieli możliwość przemieszczania się na całym remontowanym odcinku. Będzie też możliwy, choć oczywiście znacznie utrudniony dostęp do wszystkich obiektów.

Po remoncie ul. Łukasińskiego będzie miała nową nawierzchnię z kostki granitowej. Zostaną całkowicie zlikwidowane krawężniki, stanowiące bariery architektoniczne. Spowolniony zostanie ruch samochodowy, a priorytetowy ma być pieszy i rowerowy. Zaplanowano też nowe oświetlenie, nowe kosze i ławki, stojaki na rowery. Całość uzupełnią nasadzenia drzew.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 30.11.2020, 22:20
Niestety przedsiębiorców między ekonomikiem a nadszancem zostawili samym sobie... Bez możliwości wyjazdu i wjazdu z towarem...
Będzie pięknie...
I pusto!
Kierowca
Kierowca 26.11.2020, 16:52
Przecież ten odcinek już jest nieprzejezdny, może chodzi o rondo braci Pomarańskich
Zamościanin
Zamościanin 26.11.2020, 14:08
Będzie ładnie i przyjaźnie ..... Tylko drodzy budowlańcy pamiętajcie, że taka kostkę klasie się na rybią łuskę a nie tak jak na K. Jadwigi i wyszło każda kostka odstaje jak chce .... Powodzenia

Pozostałe