W Hrubieszowie chcą zbudować Pomnik dla Niepodległej

  • 29.11.2020, 07:22
  • par
W Hrubieszowie chcą zbudować Pomnik dla Niepodległej Fot. pixabay.com
W Hrubieszowie zawiązała się grupa inicjatywna Społecznego Komitetu Budowy Pomnika dla Niepodległej. Inicjatorzy chcą w ten sposób uczcić setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II.

W grupie tej jest m.in. Jadwiga Mazur, długoletnia działaczka "Solidarności", emerytowana nauczycielka LO im. Staszica w Hrubieszowie.

 – W tym miesiącu wystąpiliśmy do różnych szkół oraz instytucji z propozycją budowy pomnika dla Niepodległej. Czekamy, jaki będzie oddźwięk społeczny na tę inicjatywę. Mamy nadzieję, że wkrótce zaczną spływać pisemne deklaracje udziału w pracach komitetu. Wysłaliśmy zaproszenia do szkół mających związek patronacki z Ojcem św. Janem Pawłem II i innymi postaciami, które miały ogromny wkład w odzyskanie niepodległości przez Polskę – takimi jak marszałek Józef Piłsudski czy kardynał Stefan Wyszyński. Szkolne społeczności najpierw przekonsultują pomysł działania w komitecie budowy pomnika, a potem zdecydują, czy przystąpią do tej inicjatywy – tłumaczy Jadwiga Mazur.

Inicjatorzy budowy pomnika podkreślają, że proponowany przez nich monument wcale nie musi być postanowiony na cokole. – Nad jego kształtem i formą można będzie wspólnie się zastanowić.

 – Najważniejsze, aby za materią szła jakaś idea. Jestem bardzo ciekawa, jaki będzie odzew mieszkańców powiatu na naszą propozycję. A może w ogóle nie będzie żadnej reakcji? Tak więc zapraszam społeczność Ziemi Hrubieszowskiej do udziału w pracach tworzącego się komitetu społecznego. Głównym celem naszej działalności jest kultywowanie pamięci, miłości i wdzięczności do tych, którzy tworzyli wolną i niepodległą Polskę – tłumaczy Jadwiga Mazur.

Zainteresowani udziałem w pracach Społecznego Komitetu Budowy Pomnika dla Niepodległej w Hrubieszowie mogą kontaktować się z jego grupą inicjatywną poprzez pocztę elektroniczną (e-mail: [email protected]).

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rew
rew 30.11.2020, 15:26
https://dziennikzachodni.pl/ja…
nop
nop 30.11.2020, 15:21
sa lepsze sposoby na uczczenie
a
a 30.11.2020, 08:25
Dali byście w końcu spokój z tym Janem Pawłem.
Anka
Anka 29.11.2020, 11:29
Świetny pomysł. Kto jeszcze jest w Społecznym Komitecie Budowy Pomnika?

Pozostałe