Powiat hrubieszowski kontra Polski Cukier

  • 24.11.2020, 11:16
  • Mariusz Parol
Powiat hrubieszowski kontra Polski Cukier Maryla Symczuk: Naruszono moje dobra osobiste i pomówiono postępowanie, które poniża mnie w opinii publicznej.
Przedsądowe pokłosie oświadczenia powiatu hrubieszowskiego.

Na internetowej stronie starostwa hrubieszowskiego opublikowano tekst „Gorzki smak cukru z Werbkowic”. Władze Krajowej Spółki Cukrowej i Maryla Symczuk, dyrektor Cukrowni w Werbkowicach, domagają się usunięcia tego tekstu i przeprosin. Grożą władzom powiatu procesem.

Co konkretnie napisano? Jakie będą tego konsekwencje? Przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Monia
Monia 06.12.2020, 09:47
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://milepanie.pl/monia89
Jurek
Jurek 01.12.2020, 12:09
Uwaga koledzy rolnicy: czy tak naprawdę nas nie rozkładają środki do uprawy buraków ? Zastanówmy się nad tym dlaczego jest to takie drogie i ciągle drożeje.
Starosta
Starosta 29.11.2020, 13:20
Karpiuk nie chce dać nic ze 102 mln budżetu na basen, a gdzie kasa za śmietnisko w Strzyżowie i kopalnie piasku za darmo to było, złodzieje kasę w milionach łyknęli, podatnicy za swoje sprzątać będą, ZSL Natura 2000.
Wreszcie
Wreszcie 28.11.2020, 11:21
Michał Miścior miał dość opluwaczki Karpiuk i wyszedł z koalicji rządzącej powiatem, brawo starosta.Teraz wypadało by przenieść powiat do drogojówki.
Marek
Marek 28.11.2020, 09:55
Zobaczcie filmik tego chorego czowieka który wszedł bocznym wejściem i zaczął obrażać ludzi. Dobrze zachował się ten pan który nie wszedł z tym biednym człowiekiem w dyskusję. Krótka informacja o zakazie i poszedł. Nawet ludzie z polsatu nie chcieli z tym czlowiekiem rozmawiać. Jednak pani maryla s. jest z tego filmiku dumna i udostępniła go na swoim fb. Zobaczcie. Dno i muł
Anetka
Anetka 28.11.2020, 16:29
A jakie postacie w tym filmiku Mario Holandi występują w głównych rolach?
Chodzi o tego Panów na korytarzu: z czapką na głowie i Pana stylizowanego na "Sarmatę"?
Pytam, gdyż nie jestem z tego regionu, a panowie jako świetni modele mogliby zagrać w hollwoodzkich filmach. A i są w moim typie. Niestety nie pochodzę z tego regionu. Stąd moja prośba
To
To 28.11.2020, 11:35
Ty jesteś tym chorym człowiekiem ziejącym nienawiścią.
Edek
Edek 28.11.2020, 09:47
gdzie pani dyrektor to są też i problemy : )) Cukrownia już się o tym przekanała. Kiedyś kierowali nią fachowcy i robili swoje, a teraz...
soltys
soltys 27.11.2020, 19:41
Kradniecie,oszukujecie w tej cukrowni rolnikow na potege,,,z roku na rok coraz bardziej,,jestescie niechybnym elementem na mapie Unii Europejskiej,,wstyd mi za was,ze nie wspieracie swoich producentow,,do koryta szybko i skutecznie sie dorobic,,priorytet wasz!ludzie wam tego nie wybacza wy...Bóg was osadzi
Plantator
Plantator 27.11.2020, 23:14
Cukrownia oczekuje buraków o polaryzacji 16% a poniżej 14 % nie ma żadnych obowiązków cytat pani "dyrektor" z lubiehrubie fb. Przeczytajcie wszyscy. Bezczelnosc pani " dyrektor " osiagnela szczyl.
Stojący z boku
Stojący z boku 27.11.2020, 20:30
Panie Sołtysie proszę o dowody na kradzieże i oszukiwanie. Jeśli je Pan posiada to droga prosta, proszę zgłosić te "przestępstwa" na prokuraturze, a jeśli sprawy wyglądają inaczej to niestety trzeba iść do spowiedzi, a w ramach pokuty odwołać pomówienia.
Jacek
Jacek 28.11.2020, 12:02
Sprawa karna sygnatura akt IIK365/07 - wyrok Sądu Rejonowego w Hrubieszowie - zasądzono 120tys. odszkodowania na rzecz cukrowni ale sąd tego nie wyegzekwował a skazani tego nie zapłacili do dnia dzisiejszego duże ryby w powiecie jak i w byłym województwie.
Ciekawy
Ciekawy 29.11.2020, 09:26
Czy może chodzi o Panów P i C?
Stojącyz przodu
Stojącyz przodu 27.11.2020, 22:34
To jak wytłumaczyć że mam na przyczepie 6 tonowej 30 ton wyslodków?, Buraki doczyszczone przez sprzęt który wynajeła cukrownia, dalej zawierają zanieczyszenia i dlaczego nie mogę tych zanieczyszczeń zabrać spowrotem na pole ,a na koniec gdzie mogę sprawdzić jaką polaryzację i zanieczyszczenia mają przedstawiciele związków i inspektorzy?
Stojący kłamca
Stojący kłamca 28.11.2020, 06:56
Na przyczepie 6 tonowej 30 ton wysłodków, brawo,to i polaryzacja też 140%brawo, takie kity Jóźkowi sprzedawaj.
Józio
Józio 28.11.2020, 21:54
Te kłamca j stojacy w rozkroku jak nie masz pojęcia jak, cukrownia przelicza wyslodki mokre, to nie wsadzaj tego długiego nochala , w sprawy które, cie przerastają
Znawco buraku
Znawco buraku 29.11.2020, 13:27
Tyle lat uprawiasz i cukru w buraku nie ma, gdzie twoje pojęcie,teraz się obudził jak wysłodki przeliczane i to cię przerosło,długi nos przyćmił umysł.
PL
PL 27.11.2020, 23:26
Chore jest to że poprzedni dyrektor rezygnuje z posady z przyczyn osobistych a pani M.S. zajmuje jego stanowisko a on wraca jako zastępca. Czyżby podziękowanie za wzorową działalność na rzecz PiS?
Brawo
Brawo 27.11.2020, 07:03
Karpiuk opluwać wszystkich dookoła pierwsza, a śmietnisko i kopalnie piasku celowa cisza i zamiatanie pod dywan.Kowalski też nabrał wody w usta jako przewodniczący komisji przez rok nic nie wyjaśnili Jóźko premie przyzna.Miścior też w tej sprawie głowa w piasku.Nazwać to pośmiewiskiem to jak nic nie powiedzieć.
Zdrajcy
Zdrajcy 27.11.2020, 07:16
Kąsają, piana na ustach przelana na papier,wściekłość twórczością z Drogojówki.
Błazenada
Błazenada 26.11.2020, 08:58
Teraz już nie dziwi mnie reakcja przewodniczącego rady powiatu, który wypisuje, że został oszukany przez koalicjantów. Obecna polityka kadrowa w starostwie się Panu nie podoba? Czego Pan się spodziewał Panie przewodniczący idąc z nimi w koalicję?

Natomiast, tego co robią produkując swoje paszkwilanckie teksty nie można nazwać inaczej niż s***...o.

Historia jak wiadomo kołem się toczy, karma wraca itp,itd.
DR
DR 26.11.2020, 21:29
Trzeba tylko sprostować, że to nie są osoby z PiS. Z PiS to było za Pani M.S. Pan przewodniczący pozostał nadal związany z PSL?
rolnik prawdziwy
rolnik prawdziwy 27.11.2020, 17:29
Tu nie ma co prostować, jedno wielkie bagno, które dla rolników nic nie zrobiło, czy to PSL, czy pis, o którym lepiej nie wspominać
Jacek
Jacek 28.11.2020, 12:09
Bzdury piszesz - PIS przywrócił godność Polakom i zlikwidował głód dzieci w mieście i na wsi. Zobacz ile osób przez 2015 r. jeździło do pracy w Hrubieszowie z terenu 12 osób a dzisiaj nie mieszczą się na szosie z rana ze wszystkich stron do Hrubieszowa. Pomyśl i dopiero zacznij pisać. Zgadzam się z Panem, że PSL nigdy nic dobrego nie zrobił dla rolników tylko dla siebie a potwierdzeniem jest droga do Prohoryłe - dla siebie. .
Placek
Placek 28.11.2020, 22:02
Jacek o czym ty piszesz ,przestan cpać,bo coś bredzisz o głodzie, sprawdz w gminach ile przeznaczali i przeznaczają na dożywianie dzieci , kwota jest ciagle ta sama, a w 2015r to byla kasa za buraki i polaryzacja, a teraz co?
Jacek
Jacek 11.12.2020, 13:11
Nie masz pojęcia a piszesz - wiem dokładnie jak była polaryzacja w cukrowni Werbkowice od 1963 r. - i jak płacono za buraki. A co do ćpania - lewactwo - dzieci cukrowników zaczęli ćpać bo za dobrze im cukrownia płaciła a oni nie mieli czasu zająć się swoimi dziećmi bo przebywali na balangach organizowanych przez cukrowników.
Intryga za intrygą
Intryga za intrygą 26.11.2020, 07:27
Wirus w szpitalu szaleje personel pada starostwo ma to w dup.e i paszkwile piszą tak się nami zajmują, bezczelność i pogarda u władzy.
O,to,to!
O,to,to! 26.11.2020, 08:49
Taka prawda. A na sesji rady powiatu dyrektor szpitala dostał brawa za swoje wystąpienie,w którym tak się chwalił,że szpitał okazal się chyba najlepszy w kraju a tu hops! wczoraj informacja o 10 zgonach na covid w naszym powiecie,najwięcej w województwie.
Powiat
Powiat 26.11.2020, 07:16
Czy Pośmiewisko i prowokatorskie ataki personalne. taka miejscowa ANTIFA. z kobietą na czele.
PC
PC 25.11.2020, 18:23
Odpowiedź na interpelację jednego z radnych z BiP

Odpowiadając na interpelację informuję,że: -Wyżej wymieniony artykuł powstał przy współpracy wszystkich członków Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego i został opublikowany na ich polecenie-Koszt publikacji wyżej wymienionego artykułu wyniesie poniżej 2000,00 zł i zostanie sfinansowany ze środków budżetu Powiatu po otrzymaniu stosownej faktury (do dnia 23.11.2020 r., faktura nie wpłynęła jeszcze do Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie).

No więc tak: nad artykułem pracowało 5 osób :)
Zapłacono 2000 złociszy ot tak sobie - czyli tyle ile wielu pracowników otrzymuje za cały miesiąc pracy.

Efekt ośmieszenie, a w gratisie 2 sprawy z powództwa : KSC i Pani Symczuk.

A może by tak wreszcie zająć się czymś pożytecznym ?
O!
O! 26.11.2020, 00:50
Czyli rozumiem już po raz drugi za samorządowe pieniądze publikuje się na łamach gazet sprawy dotyczące partykularnych interesów zarządu powiatu. Pierwszy sponsorowany artykuł był wymierzony w pana premiera Sasina i byłą panią Stsrostę za to, że zawieszono zdrajców w prawach członka PiS, a teraz w ĶSC i ponownie w panią Symczuk. Mam nadzieję, że radni z opozycji zgłoszą te wydatki "specjalne" do RIO lub NIK, bo z tego, co wiem to za te artykuły powinni zapłacić z własnej kieszeni. Jest to ewidentne naruszenie dyscypliny budżetowej. Za te niezgodnie z prawem wydane pieniądze można było ufundować nagrody dla młodych, zdolnych uczniów czy też sportowców. Tak "rządzi" obecna władza. A tak przy okazji wskazane powyżej instytucje zajmują się również sprawami pseudo konkursów na stanowiska urzędnicze, więc warto byłoby również poprosić o kontrolę sposobu zatrudniania członków rodzin, znajomych oraz "wyjątkowo wybitnych i kompetentnych radnych" w podległych jednostkach powiatu. Już dość tego prywatnego folwarku i dojenia samorządowej kasy.Jeżeli pani starosta Karpiuk i pan radny Zając myślą, że wstąpienie do partii pana Ziobry gwarantuje im automatycznie parasol ochronny, to się bardzo państwo mylicie. Więc radzę szybciutko dokonać wpłat na konto powiatu za oba artykuły.
PG
PG 25.11.2020, 20:06
A co by było gdyby jakaś firma w sponsorowanym artykule wtrąciła się do polityki kadrowej starostwa?
Politykę kadrową starostwa zdaje się podsumował Pan Przewodniczący Rady Powiatu na początku sesji.
DROGO ta wasza JÓWKA się zapowiada. Żal!
Jacek
Jacek 25.11.2020, 17:54
Dziwię się tylko dlaczego w tej sprawie nie zabierze jeszcze głosu członek Rady Nadzorczej KSC Pan Mieczysław S - plantator z naszego powiatu, członek PSL a wcześniej nawet był we władzach powiatu. Znając jednak temat przez tyle lat uważam, że PSL nigdy nie był z plantatorami buraka cukrowego a jedynie spółka pracownicza ludzi PSL chciała zarobić na remontach dróg w cukrowni.
Ciekaw reakcji
Ciekaw reakcji 26.11.2020, 17:58
A czy ten Pan zabierał kiedykolwiek głos w sprawach które ma niejako w zakresie obowiązków z racji pełnienia swej funkcji w RN?
plantator
plantator 26.11.2020, 00:19
P.Mieczysław S nigdy nie był we władzach Powiatu.... ale ....najprościej obrażać ..oceniać nie mając orientacji w temacie....przykre...
Zgryźliwy
Zgryźliwy 25.11.2020, 22:23
Tak to wygląda, że te 200 000 zł brakowało do etatu jednego z członków zarządu tej zacnej instytucji, stąd haracz na ten etat i chyba jeszcze co najmniej na jeden, tej spółki pracowniczej "zielonych", miał zapłacić "Polski Cukier"
Wrc
Wrc 25.11.2020, 15:55
To jest ,, pikuś'' zacznie się jak rolnicy za swoje buraki dostarczone do cukrowni dostaną zapłatę a raczej będą musieli jeszcze większości za nie dopłacić sądząc po polaryzacji i zanieczyszczeniach.😀
Wisz
Wisz 25.11.2020, 11:14
Działania władz Starostwa Powiatowego z Hrubieszowa wystawia ten skądinąd zacny urząd na pośmiechowisko całej Polski.
"Aktywność", co niektórych osób, w sposób szczególny szkodzi wizerunkowi tego biednego powiatu.
Moja dobra rada jest taka, aby ten i ów urzędnik ze starostwa zajął się statutową działalnością i robotą, a nie wykorzystywał urząd do osobistych rozgrywek.
Tego mieszkańcy mają już dość !!!
A resztę i tak dopełni miotła wyborów samorządowych, dokładnie wymiatając wszelkie brudy nagromadzone szczególnie w ostatnim czasie w tym urzędzie.
Ok
Ok 25.11.2020, 15:18
Pośmiewisko na całą Polskę ,robi jedna partia, i masz rację , miotla wyborcza zamiecie , cały ten brud jaki jest w samorządach, spolkach skarbu Państwa itp instytucjach, rolnicy nie zapomną o burakach, o słynnej piątce, i zawsze tak będzie jak na stanowiska kierownicze będą obsadzane swoimi ludzmi, bez praktyki, i wykształcenia do danej produkcji ,ja wiem jak było,za poprzedników, ale miałoby być lepiej, a nie gorzej
Zielonka
Zielonka 25.11.2020, 18:12
Akurat buraki nic nie mają do działalności starostwa. Niech starostwo zajmie się swoją podstawową działalnością. Tu akurat ma bardzo wiele do zrobienia, a nie zagląda na cudze podwórka…
Przykro mi jest , że urząd ten ośmieszają co niektórzy „urzędnicy”.
Obecnie Starostwo Powiatowe, wskutek działalności co „wybitniejszych” swych postaci, stało się pośmiechowiskiem na całą Polskę. Nawet zaczynają na ten temat krążyć dowcipy.
Wolność wypowiedzi nie upoważnia do wypisywania bzdur na stronach internetowych tej zacnej samorządowej instytucji, która nie jest stroną prywatną.
Jak tak dalej pójdzie, to w celu załatwienia spraw urzędowych będziemy pewnie jeździć do obecnych pobliskich starostw, gdyż działalność naszych samorządowców może do tego doprowadzić.
Tyle i aż tyle w tym temacie...
Czytacz
Czytacz 24.11.2020, 11:38
Grożą procesem...uff Wolność słowa zaczyna być deficytowym dobrem w czasach rządów PiS. Jak sobie przypomnę sprawę baneru z Sasinem i doniesienie na policję przez Symczuk oraz komentarze w mediach na temat tego kabaretu tonie juz nic nie zdziwi.

Pozostałe