Zamość: Pomogą najemcom

  • 27.11.2020, 06:00
  • AP
Zamość: Pomogą najemcom
Najemcy lokali użytkowych w Zamościu mogą znowu wystąpić do Zarządu Gospodarki Lokalowej o okresową obniżkę czynszu, jeśli znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej pandemią.

Tak wynika z zarządzenia, które 12 listopada wydał prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. I tak: wysokość obniżki uzależniona jest od całkowitego zaprzestania działalności (80 proc.) i częściowej – spadek przychodów o 20 proc. (wówczas obniżka czynszu o 40 proc.). Tu uwaga. Wnioskodawca nie może zalegać z opłatami. Wnioski przyjmowane są do piątego dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który ma być udzielona obniżka. Zarządzenie obowiązuje od 1 listopada.

Z informacji magistratu wynika, że pierwsze zarządzenie prezydenta wydane na początku kwietnia z mocą obowiązującą od 13 marca przyczyniło się do udzielenia 678 ulg na łączną kwotę 350 tys. zł. Wysokość obniżki była uzależniona głównie od wielkości utraconych przychodów. 

 – Przez ostatni rok około miliona przeznaczyliśmy na obniżkę czynszu i podatku od nieruchomości przedsiębiorcom borykającymi się z problemami – mówi prezydent Zamościa. 

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe