Zamość: Co ze spalarnią? Obywatelu, teraz twój głos (TYLKO W GAZECIE)

  • 26.11.2020, 07:00
  • Agnieszka Piela
Zamość: Co ze spalarnią? Obywatelu, teraz twój głos (TYLKO W GAZECIE)
16 grudnia zaplanowano w ratuszu rozprawę administracyjną dla społeczeństwa w sprawie budowy spalarni odpadów w Zamościu. Prezydent miasta, który wyda decyzję środowiskową, czeka na uwagi i wnioski mieszkańców. Spółce do rozpoczęcia inwestycji brakuje jeszcze kilku ważnych dokumentów.

W Zamościu od lat toczy się bój o budowę spalarni przy ul. Hrubieszowskiej 173. Nie chcieli jej mieszkańcy miasta (3 tysiące osób podpisało petycję). Nie chciał jej prezydent Andrzej Wnuk. Radni miejscy, powiatowi i z gminy Zamość także opowiedzieli się przeciwko. Wszystko jednak wskazuje na to, że spalarnia będzie. Spółka Veolia, które chce zrealizować inwestycję, jest coraz bliżej uzyskania decyzji środowiskowej. A to niezbędny dokument, aby zrobić kolejny krok. 

Spółka uzyskała już pozytywne postanowienie regionalnego dyrektora ochrony środowiska w Lublinie. Ma też opinie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, w tym przypadku dyrektora regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie, a także państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Zamościu. Wszystkie te instytucje określiły warunki, jakie musi spełnić przedsięwzięcie.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec sąsiedniej gminy
mieszkaniec sąsiedniej gminy 01.12.2020, 11:46
głosujcie na PIS i pana Wnuka
dobry wybór
Wyborca
Wyborca 28.11.2020, 21:02
A ja jestem za spalarnią
zmęczony buractwem
zmęczony buractwem 29.11.2020, 02:00
Przeciwko są albo cwaniaczki robiące sobie reklamę protestami i straszeniem niezorientowanych albo zupełni ciemniacy którym nie chce się niczego dowiedzieć. Nie ogarniają że od działającej spalarni bardziej szkodliwy jest JEDEN piec w domu obok!
Codziennie trują się smogiem ale bredzą o 'perle' :/
zamoy
zamoy 28.11.2020, 01:07
Czytając komentarze przeciwników niezbędnej nam nowoczesnej spalarni jestem przerażony! Same idiotyzmy bez związku z tematem. Zero pojęcia o sprawie. Rozumiem już jakiego typu ludzie zrywali ponad 100 lat temu sieć energetyczną czy protestowali przeciw cyklistom. Łatwiej zrozumieć dlaczego w Polsce jest największy smog w UE a u nas jeden z większych w kraju. Ci ludzie nie wiedzą co to nowoczesne filtry, normy UE bo sami palą śmieciami i plastikiem i trują sąsiadów i siebie.
Nawet nie rozumieją że można i trzeba inaczej.
Taka 'ruska' cywilizacja i dzicz w nich siedzi :/
re- Khogar
re- Khogar 27.11.2020, 16:07
Jakie śmieci z całego świata? O czym Ty piszesz? Zanim odezwiesz się to trochę zorientuj się na jaki temat - odpady "należy pozyskiwać wyłącznie z Regionu Zamość wyznaczonego w Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Lubelskiego, ewentualnie z terenu województwa lubelskiego."
re-re-khogar
re-re-khogar 27.11.2020, 20:51
Tra ta ta ta ,a Waść będziesz sprawdzał skąd są te śmieci na samochodzie,wesołego nurkowania w śmieciach!!! odpady należy pozyskiwać....-przecież papier wszystko przyjmie.
zamoy
zamoy 27.11.2020, 22:50
Dawno nie czytałem bardziej durnego prymitywa.
Może jak wywozisz nocą do lasu to nikt nie widzi ale w normalnym świecie to tak nie działa
Khogar
Khogar 26.11.2020, 22:18
budowa spalarni oznacza jeszcze wyższe opłaty za śmieci bo bedziemy ich sprowadzać coraz wiecej z calego swiata juz teraz nie jestesmy w stanie tego ogarnac bo sprowdzamy wiecej niz jestesmy w stanie spalic a powstanie spalarni tylko nasili import smieci.Polska smietnikiem Europy tego chcecie a zagraniczne fimy beda sie dorabiac a wy bedziecie placim 3x za odbiór wywóz spalanie.Dlatego ta inwestycja nie ma prawa powstac zwlaszcza ze miasto nie ma w niej zadnego udzialu nie ma hamulca bezpieczeństwa i beda palic co chca i ile chca . a podyzski cen z smieci sa bo ludzie oszukuja przy podawaniu ilosci lokatorow!
wracaj do szkoły Khogar
wracaj do szkoły Khogar 27.11.2020, 00:03
Dlaczego KŁAMIESZ? Import śmieci do spalarni? Podaj JEDEN przykład do jakiej spalarni trafiają śmieci przywiezione do Polski? Czekam oszuście, napisz :)
Ułatwię i powiem że do żadnej bo eko spalarnie nie są tanie i te śmieci z importu trafiają na wysypiska a nie do spalarni. A to co piszesz o cenach toi już nie wiem czy jesteś ułomny czy aż tak bardzo sobie jaja robisz z ludzi? Więcej i więcej to będziemy płacić jak nie będzie lokalnej spalarni i trzeba będzie je wozić i płacić ile nam tylko powiedzą, już to się dzieje
zamoy
zamoy 26.11.2020, 16:01
Żeby tylko banda oszołomów znowu nie blokowała budowy bo podwyżkom cen za śmieci nie będzie końca!
Zamościanin
Zamościanin 26.11.2020, 10:24
Były konsultacje dotyczące opłat za wywóz śmieci. I zrobili co chcieli. Mieszkańcy nie chcieli płacić za wywóz śmieci w zależności od zużycia wody. Tak samo ze spalarnią będzie. Mydlenie oczu tylko.
Ale za to mamy "piękne ozdoby" na rondach.
O gustach się nie dyskutuje, o ich braku też nie.
zamoy
zamoy 26.11.2020, 16:07
Lokalna spalarnia zawsze kosztuje mniej mądralo bo inaczej nikt tam śmieci nie odda po recyklingu. Pomijam już niższe koszty transportu i dodatkowe ciepło z czystej spalarni a nie z węgla.
Smogu już u nas wystarczy
czytelnik
czytelnik 26.11.2020, 17:17
to dlaczego śmieci mają być zwożone z całego województwa i spalane w Zamościu?Jak województwo to kozi gród jak spalarnia to Zamość.Coś tu nie tak.
re
re 26.11.2020, 20:30
A dlaczego od lat śmieci z Zamościa spalają nie w Zamościu? Pomijam już ile za to chcą kasy :/
czytelnik
czytelnik 26.11.2020, 09:08
a co społeczeństwo się nie liczy?decydenci z Veolii ?firmy nie polskiej/starają sie nam wcisnąc czyraka-posmarują gdzie trzeba obiecaja gruszki na wierzbie-i efekt wiadomy.Z tymi smrodami to do koziego grodu a nie w centrum roztocza.Wypad od nas naciagacze,

Przeciwnik spalarni
Przeciwnik spalarni 26.11.2020, 08:25
Wnuk przeciw, buhahahahaha - uhahahaha, wszyscy przeciw a spalarnia i tak powstanie, ale głos ludu się liczy
Zamościak
Zamościak 26.11.2020, 08:17
mój głos ? hipokryci
A co z ul. Witosa w Zamościu ? Ile to już lat. Gdzie jest ten zjazd na Hetmańską ? A zjazd z Górnej na Hetmańską ?
A teraz jeszcze kretyńskie znaki na Lubelskiej. Kto to stawiał ?
Darek?ymc
Darek?ymc 26.11.2020, 08:45
debil

Pozostałe