Tomaszów Lubelski: Punkt pobrań zamknięty (TYLKO W GAZECIE)

  • 25.11.2020, 07:00
  • Wioletta Dudek
Tomaszów Lubelski: Punkt pobrań zamknięty (TYLKO W GAZECIE)
Z jednej strony apele o oddawanie krwi, a z drugiej...

W marcu w Tomaszowie zamknięto stacjonarny punkt pobrań krwi, za to dwa razy w tygodniu przyjeżdżał krwiobus. Od października nie przyjeżdża. Honorowi dawcy krwi muszą jeździć do Zamościa i dalej.

Żeby teraz oddać krew, trzeba być pewnym, że nie ma się koronawirusa. Można zrobić test, ale na swój koszt. Kto go nie robi, a czuje się dobrze i nie miał od 14 dni kontaktu z zakażonym czy osobą na kwarantannie, ten może przypuszczać, że jest zdrowy. Nie wszystkim przypuszczenia wystarczają, dlatego wiele osób na razie rezygnuje z oddawania krwi. A zapasy krwi topnieją. Na ten moment, jak podaje RCKiK w Lublinie, niskie są zapasy krwi z grupy O RH+ i Rh-, A Rh + i Rh- oraz B Rh-. Jakby tego było mało, dawcy napotykają na swojej drodze jeszcze inne problemy – zamknięte punkty pobrań.

Więcej o tej sytuacji i problemach z nią związanych przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Najbliższe terenowe akcje poboru krwi:

  • 29 listopada – po raz pierwszy w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn)
  • 6 grudnia – w Horyńcu
  • 13 grudnia – w Aleksandrowie i w Łukowej
  • 19 grudnia –  w Szczebrzeszynie (w Urzędzie Miasta)
Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dawca
dawca 25.11.2020, 15:28
To jest zemsta byłej pani dyrektor za artykuł w gazecie opisujący jej działania z punktem w Tomaszowie
Albert
Albert 25.11.2020, 13:15
Właśnie! Byłem w poniedziałek w Zamościu tyko pytam po co? Skoro są krwiodawcy w Tomaszowie to niech chociaż ten autokar przyjeżdża dwa razy w tygodniu. Tyle apeli o oddanie krwi a w zamian co... wycieczka bez sensu

Pozostałe