Szpitale w czasie pandemii (TYLKO W GAZECIE)

  • 24.11.2020, 07:36
  • Agnieszka Piela
Szpitale w czasie pandemii (TYLKO W GAZECIE) Mariusz Paszko: Jak będziemy jeszcze przedłużać terminy, to stan pacjentów do zabiegów planowych może być jeszcze gorszy.
Coraz więcej ludzi boi się iść do szpitala. Coraz mniej pyta o testy.

Szpital „stary” w Zamościu wznowił zabiegi planowe. Jak przekonuje prezes szpitala Mariusz Paszko pandemia jeszcze potrwa, a kolejki wydłużyły się niemiłosiernie. W ubiegłym roku szpital wykonał średnio ponad 190 zabiegów miesięcznie. W ostatnim miesiącu tylko 70.

Od 12 listopada także Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II, decyzją wojewody lubelskiego, został włączony do systemu placówek, które mają walczyć z COVID-19 w zakresie chorób zakaźnych i chorób wewnętrznych. Szpital zapewnił 90 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem SARS-CoV-2.

Jak ta sytuacja odbija się na pacjentach, którzy nie chorują na COVID-19? Czytaj w nowej Kronice Tygodnia.

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe