Podatki od wojennej nekropolii (TYLKO W GAZECIE)

  • 24.11.2020, 06:28
  • Bogdan Nowak
Podatki od wojennej nekropolii (TYLKO W GAZECIE) Cmentarz wojenny w Sochach
Na cmentarzu wojennym w miejscowości Sochy (gm. Zwierzyniec) spoczywają ofiary niemieckiej pacyfikacji dokonanej w 1943 r. w tej wsi. Bestialsko zamordowano wówczas 88 mężczyzn, 52 kobiety oraz 45 dzieci. Cmentarz nadal pozostaje w rękach prywatnych. I to jest kłopot dla właścicieli, bo muszą płacić za cmentarz podatek.

Zwracam się już kolejny raz w sprawie cmentarza w Sochach – mówił podczas październikowej sesji Rady Miejskiej w Zwierzyńcu radny Ryszard Maciejewski. – Cały ten teren należy do osób prywatnych. Dowiedziałem się od właścicieli, że gmina obciążyła ich dodatkowo podatkiem. I to nie są małe stawki. Z tego, co pamiętam, grunty, na których cmentarz się znajduje, zostały potraktowane jako inwestycyjne. To naprawdę bardzo dziwna sytuacja.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
POLAK
POLAK 27.11.2020, 20:49
CZY WLADZA SAMORZADOWA WIE A NAWET ROZUMIE CO TO JEST SZACUNEK DLA ZMARLYCH I ICH MOGIL CZY NAGROBKOW CZLOWIEK DLA CZLOWIEKA WZORCEM GODNOSCI A NIE KASA .
Mieszkaniec   S
Mieszkaniec S 24.11.2020, 08:24
Bałwanów się zatrudnia jako urzędników i skutki są poważne . Historia i chciwość tak wygląda nasza prowincjonalna rzeczywistość .

Pozostałe