Nowe ogniska koronawirusa. To m.in. tomaszowski szpital i DPS w Majdanie Wielkim

  • 22.11.2020, 06:59
  • ak
Nowe ogniska koronawirusa. To m.in. tomaszowski szpital i DPS w Majdanie… Fot. pixabay.com
W województwie lubelskim mamy 189 aktywnych ognisk koronawirusa. O 8 nowych wczoraj poinformował sanepid. Wśród nich jest Dom Pomocy Społacznej w Majdanie Wielkim (pow. zamojski), a także chirurgia szpitala w Tomaszowie Lubelskim.

Co o tych dwóch nowych ogniskach wiadomo? Na oddziale chirurgicznym SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim zakażenie potwierdzono u 6 osób, 5 z nich przebywa w izolacji domowej. Dodatkowo kwarantanną objęto 4 osoby.

W DPS w Majdanie Wielkim zakażonych SARS-CoV-2 jest 55 osób. Wszystkie są izolowane w miejscu zamieszkania. Dodatkową kwarantannę służby sanitarne zarządziły dla 14 osób.

W powiecie biłgorajskim jest w tej chwili 6 aktywnych ognisk: 3 w szpitalu, w DPS dla Kombatantów, w DPS w Teodorówce oraz w Zakłądzie Opiekuńczo-Leczniczym w Tarnogrodzie. Należy jednak podkreślić, że każde z nich jest już w fazie wygaszania.

W powiecie hrubieszowskim ognisk jest 7, z czego aż 5 w szpitalu, a ponadto w ZOL Smoligów i w stacji dializ.

W pow. tomaszowskim zarejestrowanych ognisk jest 5. Tutaj także najwięcej, bo trzy w szpitalu, a ponadto w DPS w Tyszowcach (faza wygaszania) oraz w stacji dializ.

Zamość i powiat zamojski to w sumie 8 ognisk. Połowa z nich dotyczy DPS-ów (poza Majdanem Wielkim także w Szczebrzeszynie, Komarowie-Osadzie, Ruskich Piaskach i Krasnobrodzie), a ponadto ogniska występują w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym i "papieskim" oraz w szpitalu psychiatrycznymw  Radecznicy.

Dziś należy się spodziewać kolejnego komunikatu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznejw  Lublinie na temat nowych ognisk.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe