Stary Zamość: Tydzień dla Kingi. Pomóż nastolatce wrócić do zdrowia

  • 22.11.2020, 11:37
  • ak
Stary Zamość: Tydzień dla Kingi. Pomóż nastolatce wrócić do zdrowia
Od poniedziałku do niedzieli (23-29 listopada) na facebookowej grupie Tydzień dla Kingi odbywać się będą licytacje. Całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie nastolatki ze Starego Zamościa w specjalistycznej klinice. Dołącz i pomóż.

Kinga to ósmoklasistka ze Szkoły Podstawowej w Starym Zamościu. Ze swoją chorobą żyje od 2 lat. Cierpi na zaburzenia odżywiania.

"Przez to, że choroba tak wyniszczyła mój organizm i umysł, to nie pamiętam za wiele szczegółów z mojego dawnego życia. Pamiętam jedynie okres choroby, w którym myślałam tylko o swoim ciele i jedzeniu. Zawsze siebie nie akceptowałam i czułam się największa wśród innych ludzi. Na początku po prostu niewinnie zaczęłam ograniczać kalorie lecz, gdy zobaczyłam, że to działa, to zmniejszałam je jeszcze bardziej, aż nie było ich prawie wcale" – tak sama o sobie na stronie Fundacji Światełko Życia opowiada nastolatka.

Dziewczynka od wakacji jest pod opieką kliniki w Warszawie, przechodzi terapię. Leczenie jest kosztowne, dlatego potrzeba pieniędzy. Zbiórka trwa m.in. na stronie internetowej Fundacji Światełko Życia TUTAJ, ale pomóc postanowili także pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Zamościu, gdzie Kinga uczęszczała m.in. na zajęcia plastyczne i teatralne. Na Facebooku założyli grupę  Tydzień dla Kingi i przez siedem kolejnych dnia, dwa razy dziennie będą przeprowadzać tam licytacje. Można tam wykupić vouchery na zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało, ale też np. na usługi związane z motoryzacją czy upominki.

 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe