Rząd walczy z koronawirusem. Galerie otwarte, szkoły zamknięte. Co jeszcze?

  • 21.11.2020, 10:24
  • red
Rząd walczy z koronawirusem. Galerie otwarte, szkoły zamknięte. Co jeszcze?
To już pewne. Uczniowie nie wrócą do szkół aż do świąt, a później będą mieć ferie w tym samym czasie w całej Polsce. Premier ogłosił dziś decyzje rządu co do walki z epidemią. Co nas czeka?

Przed nami pewien okres, który nazywamy: 100 dni solidarności - na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka. Duża część populacji zaszczepionej pozwoli szybko przerwać łańcuch zakażeń – mówił Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

I ogłosił plan działań na najbliższy czas. Od soboty 28 listopada mają być otwarte galerie handlowe, ale w pełnym reżimie sanitarnym. W grudniu będą dwie niedziele handlowe.

Do świąt zamknięte pozostaną szkoły, a od 4 stycznia w całej Polsce dla wszystkich uczniów rozpoczną się ferie zimowe.

A co ze świętami?

Proszę, aby ograniczyć mobilność. Jeśli wtedy wszyscy, całe rodziny zostaniemy w domach to jest szansa, że już po tej przerwie będą pierwsze dostawy szczepionki - właśnie temu służy ta przerwa, by dobrze przygotować się do tego momentu – mówił premier.

Podczas konferencji prasowej poruszono też kwestie gospodarcze i pomocy dla firm. Zapowiedziano też etapy i warunki znoszenia obostrzeń. Szczegóły na planszach poniżej.

red

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PROPAGANDA
PROPAGANDA 21.11.2020, 13:39
Od dawna było wiadome, że w grudniu są dwie niedziele handlowe. Po co to podkreślać?

Pozostałe