Zamość: Skazani jak artyści. Wzięli na warsztat Piłsudskiego

  • 20.11.2020, 12:22
  • ak
Zamość: Skazani jak artyści. Wzięli na warsztat Piłsudskiego Fot. ZK Zamość/kpt. Jarosław Małecki
W Zakładzie Karnym w Zamościu zorganizowano i rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Józef Piłsudski – ocalić od zapomnienia”. Już wiadomo, którzy więźniowie wygrali.

Na konkurs napłynęły 34 prace z więzień i aresztów w całej Polsce. To były dzieła malarskie, ale również rzeźby, rysunki czy wyszywanki.

Jury, w którym znaleźli się Piotr Orzechowski, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu UM Zamość, Stanisław Koper, jako przedstawiciel Związku Piłsudczyków RP oraz dyrektor zamojskiego więzienia w Zamościu ppłk Jacek Zwierzchowski przyznało 3 pierwsze miejsca i trzy wyróżnienia. Wygrał osadzony w ZK w Strzelnie.

 Prace konkursowe zostaną zaprezentowane podczas wystawy w kompleksie kulturalno-oświatowym zamojskiej jednostki w dniach 23-28 listopada.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polka
Polka 20.11.2020, 14:41
Brawo!!! Gratulujemy.

Pozostałe