Tak zmienia się Tarnogród

  • 22.11.2020, 08:28
  • Leszek Wójtowicz
Tak zmienia się Tarnogród Prace w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury są na ukończeniu.
Budynki Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie zmieniają się z dnia na dzień. W kolejce czeka park. Trwa rewitalizacja, która zakończy się w przyszłym roku.

W budynku synagogi, gdzie mieści się MBP, zakończył się już pierwszy etap prac budowlanych. Wymieniono m.in. instalacje elektryczną i wodno-kanalizacyjną, a także zamontowano układ wentylacyjny budynku. Obecnie realizowany jest kolejny etap polegający na przebudowie pomieszczeń i antresoli, uzupełnieniu tynków, wykonanie okładzin ścian, wykonanie podwieszanych sufitów i montażu dźwigu platformowego dla osób niepełnosprawnych. Zakres robót obejmuje także remont i renowację elewacji budynku, wymianę stolarki okiennej, uzupełnienie tynków oraz malowanie ścian.

W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury dobiegają z kolei końca prace związane z wykonaniem instalacji wewnętrznych wraz z przebudową pomieszczeń i dachu na potrzeby centrali wentylacyjnej. Sala widowiskowa zostanie zmodernizowana, m.in. na potrzeby przywrócenia funkcji kinowej, a także wyposażona w nowoczesne urządzenia sceniczne, nagłośnienie oraz nowy wystrój.

– Budynek TOK powinien być gotowy do użytku jeszcze w grudniu, w bibliotece prace wewnątrz budynku potrwają do maja – informuje burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec. – Po zakończeniu prac obie placówki mieścić się będą w dwóch nowoczesnych budynkach.

W przyszłym roku rozpocznie się ostatni etap prac związany z rewitalizacją parku miejskiego. Zaplanowano wymianę nawierzchni wraz z uporządkowaniem układu kompozycyjnego, oświetlenie terenu, zmianę kompozycji nasadzeń oraz wprowadzenie elementów małej architektury. – Te prace chcemy zgrać z zaplanowanym remontem przebiegającej przez Tarnogród drogi wojewódzkiej nr 835, żeby użyte przy obu inwestycjach materiały nie różniły się znacząco – dodaje burmistrz Paweł Dec.

Całkowita wartość projektu wynosi 8 mln zł, z czego prawie 6 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe