Gm. Sułów: I przystanek w Deszkowicach jak nowy

  • 20.11.2020, 07:00
  • wd
Gm. Sułów: I przystanek w Deszkowicach jak nowy Nowy przystanek, a wokół czysto. Można czekać na autobus.
Kilka tygodni temu pisaliśmy o zaśmieconym przystanku w Deszkowicach Drugich. Gmina poczuła się do odpowiedzialności. Zniknęły śmieci i wymieniono przystanek.

Nie pierwszy raz, ktoś wracając być może z pobliskiego Nielisza, wyrzucił śmieci na przystanku w Deszkowicach Drugich Lesie. Puszki, butelki, zużyte pampersy, pudełka po pizzy, pudełko z butelkami po piwie itd. Przejeżdżający tamtędy pewnego dnia mężczyzna zrobił zdjęcie mało schludnego przystanku i wysłał je do naszej redakcji.

CZYTAJ TAKŻE: PRZYSTANEK W DESZKOWICACH JAK WYSYPISKO ŚMIECI

Napisaliśmy o tym. Zapytaliśmy też w Urzędzie Gminy w Sułowie, czy ktoś mógłby się sprawą dzikiego wysypiska zająć. Sekretarz Janusz Stańczyk zapewnił nas, że wyśle pracowników gminy, żeby uprzątnęli teren wokół przystanku.

Mieszkańcy Deszkowic Drugich potwierdzają, że gmina zareagowała natychmiast po naszym artykule. Powieszono worek na śmieci. To nie koniec. Gmina Sułów przejęła się chyba też wyglądem przystanku i po kilku dniach stary przystanek z zardzewiałej i powyginanej już blachy, na którego dachu rosły nawet drzewka samosiejki, wymieniła na nowy. Korzystający z przystanku będą zadowoleni. A mieszkający nieopodal są wdzięczni za takie porządki. I mają nadzieję, że pracownicy gminy już nie zapomną o przystanku w lesie.

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe