Łaszczów: Chcieli dobrze, ale przedobrzyli (TYLKO W GZECIE)

  • 19.11.2020, 07:06
  • Maria Dec-Kiełb
Łaszczów: Chcieli dobrze, ale przedobrzyli (TYLKO W GZECIE)
Druhowie będą musieli na podwyżkę ekwiwalentu trochę poczekać.

Strażacy ochotnicy z gminy Łaszczów mają jedną z najniższych w powiecie stawek godzinowych ekwiwalentu pieniężnego za udział w akcjach ratowniczych. Radni chcieli to zmienić. I to „od zaraz”. Okazało się, że aż tak szybko się nie da. Wojewoda lubelski w rozstrzygnięciu nadzorczym stwierdził nieważność uchwały, którą podjęli.

Stawek ekwiwalentu za uczestnictwo w akcjach nie podwyższano łaszczowieckim strażakom od wielu lat. Mieli 15 zł za godzinę uczestnictwa w akcji ratowniczej i 10 zł za godzinę udziału w szkoleniach. Tę pierwszą stawkę radni postanowili podwyższyć do 20 zł.

I co teraz ze strażakami? Czytaj w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe