Gm. Dołhobyczów: Cała nadzieja w turystyce

  • 20.11.2020, 06:00
  • Bogdan Nowak
Gm. Dołhobyczów: Cała nadzieja w turystyce Cerkiew w Dłużniowie
Mają piękne krajobrazy i zabytki. Marzą o turystach, ale póki co żyją z rolnictwa.

Dłużniów, malownicza wieś w gminie Dołhobyczów, wciąż jest niedoceniany, chociaż nie brakuje tam unikatowych zabytków. Ogromna, drewniana cerkiew jest od jakiegoś czasu remontowana, a stary cmentarz tonie w chaszczach. Czy coś się w tej sprawie może zmienić?

– Doceniamy oczywiście turystyczne atrakcje naszej gminy i chcemy je promować. Nadal brakuje nam jednak bazy turystycznej i hotelarskiej – mówi Stanisław Staszczuk, sekretarz gminy Dołhobyczów. – Na naszym terenie działa zaledwie kilka gospodarstw turystycznych, a w Dłużniowie i jego okolicach nie ma ich wcale. Oczywiście trzeba też zadbać o zabytki i atrakcje turystyczne. Będziemy o to zabiegać, poprawiać co się da. 

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kresowiak
kresowiak 24.11.2020, 07:50
Poprawiacie, poprawiacie,poprawiacie a tak w sumie drepczecie nóżkami w jednym miejscu! Na bazie dawnego przedszkola powstaje szkaradny dom kultury i równie brzydki garaż dla OSP a obok pusty piękny pałac i park z dawną stajnią stylizowany na zameczek i niszczejący stary spichlerz..... A ile to kulturalne brzydactwo strasznie nie funkcjonalne będzie kosztował? Mówią ludzie, żę ok 7 mln złotych polskich!
cienias
cienias 24.11.2020, 14:42
Uważam, że polemika z malkontentami nie ma sensu, bo na pewno zaraz dostanę równie ciętą i inteligentną jak komentarz główny ripostę. Uważam jednak, że przed wyrokowaniem należałoby sprawdzić kto jest właścicielem wymienionych przez Pana nieruchomości. Ile za nie chciałby pieniędzy i czy chciałby się ich pozbyć? Można by też było sprawdzić w jaki sposób funkcjonalny, dałoby się wykorzystać te obiekty do celów kultury i OSP (bo z tego co wiem - nie bardzo)? Czy na pewno niszczejące puste budynki po przedszkolu stanowiłyby atrakcję turystyczną? I czy jest tak bardzo nagannym pozyskanie środków europejskich w wysokości ok. 80% na to "kulturalne brzydactwo". Proszę to przemyśleć. Pozdrawiam.

Pozostałe