Rachanie: Marzenia Nadziei spełnione

  • 21.11.2020, 06:31
  • wd
Rachanie: Marzenia Nadziei spełnione
Członkinie zespołu Nadzieja z Rachań doczekały się strojów ludowych. Po raz pierwszy dumnie prezentowały je podczas dożynek, teraz czekają na kolejne występy.

Pieniądze na zakup trzynastu strojów ludowych KGW Rachanie pozyskało z Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu "EtnoPolska 2020". W sumie wydano 32 tys. zł (2 tys. to wkład własny koła). Trochę trzeba było czekać aż stroje zostaną uszyte, ale warto było. Śpiewaczki zespołu Nadzieja w nowych haftowanych bluzkach, kieckach ze stanem i fartuchach z wzorami łowieckimi zaprezentowały się podczas odpustu parafialnego w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Rachaniach, potem Dożynek Gminno-Parafialnych w Wożuczynie-Cukrowni i Dożynek Parafialnych w Rachaniach. W obecnej sytuacji spowodowanej epidemią próby zespołu są zawieszone.   

– Panie marzyły o takich strojach. Będą nam służyły wiele lat przy okazji występów i konkursów – mówi Sylwia Majchrowska-Kopytko, członkini KGW i autorka projektu do "EtnoPolska 2020".

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe